Pufy do salonu – praktyczne i modne meble

Salon służy do wypoczynku, zabawy z dziećmi lub przyjmowania gości. To praktyczna przestrzeń, w której spotykają się domownicy lub w której można zaszyć się po długim dniu pracy, by po prostu zregenerować siły. Żeby salon jak najlepiej spełniał powierzone mu role, trzeba go wyposażyć w zestaw wygodnych mebli. Zazwyczaj pamięta się o sofach, fotelach i stolikach. Oprócz nich warto również wprowadzić do tej części domu praktyczne pufy. Do czego mogą się przydać? O tym napiszemy poniżej.

Pufy w salonie – w jakich wnętrzach bywają przydatne?

Pufy to meble w formie tapicerowanego, miękkiego i niewielkiego siedziska, bez oparcia. Są bardzo praktyczne i wygodne, dlatego tak często wybierane jako minimalistyczne meble tapicerowane w sklepie meblowym Remodi. Najczęściej pojawiają się modele na czterech lub trzech nogach lub konstrukcje w formie całościowego bloku (sześcian lub cylinder). Szeroki wybór takich zróżnicowanych produktów można znaleźć na stronie Dekoori.

Nowoczesne pufy trafiają zarówno do przestronnych salonów (jako dodatkowe siedzisko) lub do małych wnętrz, w których zastępują większe sofy lub fotele. Coraz częściej ustawia się je również w innych częściach domu. Idealnie uzupełniają zestaw mebli do sypialni lub pokoju dziecka. Przydają się także w przedpokojach.

Do czego wykorzystuje się pufy?

Czemu pufy? Szczerze powiedziawszy jest to chyba jeden z najbardziej uniwersalnych mebli, które można użyć w salonie. Stanowi zatem idealne uzupełnienie tej rekreacyjnej przestrzeni.

Jak już wspomnieliśmy, puf to przede wszystkim wygodne siedzisko. Może być to mebel dodatkowy lub główny – wszystko zależy od aranżacji oraz dostępnej przestrzeni.

Meble tego typu mogą jednak spełniać szereg innych funkcji. Sprawdzają się choćby jako podręczny stolik, uzupełnienie dla podstawowego stolika kawowego do salonu. Można na nim ustawić tacę z napojami lub położyć praktyczne drobiazgi, które chce się mieć pod ręką w trakcie wypoczynku.

Niektóre pufy do salonu mają dodatkowe półki lub schowki. Dzięki temu przydają się do magazynowania rozmaitych przedmiotów. Można na nich choćby położyć czytaną aktualnie książkę lub gazetę albo schować w ich wnętrzu drobne przedmioty. Pozwala to utrzymać optymalny porządek w domowej przestrzeni rekreacyjnej.

Jak wybrać pufy do każdego salonu?

Na co trzeba zwracać uwagę, jeśli chce się kupić pufy do salonu? Przede wszystkim muszą to być wygodne meble, dopasowane wizualnie do pozostałych elementów wyposażenia. Bez większego trudu da się obecnie znaleźć pufy skandynawskie, minimalistyczne lub klasyczne, nawiązujące do sofy lub foteli salonowych. Można wybrać meble w tym samym kolorze albo wykorzystać pufy w kontrastowym odcieniu.

Drugą kwestią jest funkcjonalność pufy. Jej wielkość, kształt i konstrukcja w pełni zależą od potrzeb domowników oraz dostępnej przestrzeni. W ciasnych pomieszczeniach lepiej ustawić mniejsze meble ze schowkami, w większych można pokusić się o duże pufy, które zapewniają pełen komfort, a przy tym nie ograniczają swobody przemieszczania się.

Na koniec warto zwrócić uwagę na wysokość puf. Ich siedzisko powinno znajdować się na tym samym poziomie, co w fotelach i sofach. Uzyskuje się wówczas wygodną i spójną wizualnie przestrzeń do wypoczynku.

Nowoczesne pufy do salonu

Choć często bywają niedoceniane, pufy potrafią stać się praktycznym dodatkiem do modnego salonu. Służą jako meble do siedzenia, mini stoliki i schowki, które sprawiają, że salon staje się jeszcze piękniejszy i wygodniejszy.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *