Przyjemna jesień życia. Komfort psychiczny bliskich – te domy seniora potrafią to zapewnić

Oblicze domów spokojnej starości zmienia się. Dowodem na owe zmiany są domy seniora o podwyższonym standardzie, które w niczym nie ustępują nowoczesnym obiektom hotelowym, a nawet w wybranych kwestiach je prześcigają. Jesień życia spędzona w takich warunkach może być naprawdę przyjemna i wygodna. Rodzinom z kolei takie rozwiązania zapewniają realny komfort psychiczny. 

Spokój, relaks oraz wygoda życia

Wystarczy wybrać się na Podkarpacie. To tam właśnie znaleźliśmy dom seniora, który zachwycił nas architekturą, aranżacjami, przestronnością i infrastrukturą, która zapewnia pensjonariuszom nie tylko swobodę i komfort, ale i możliwość wypoczywania w aktywny sposób. Na donumcorde.pl przekonaliśmy się, że strefa SPA w domu spokojnej starości to już nie fanaberie, a standard, którym interesuje się coraz więcej rodzin chcących, aby ich bliscy seniorzy mogli przeżywać jesień swojego życia w pięknym, wygodnym otoczeniu.

Co dokładnie oznacza wysoki standard tego typu obiektów? Poza wspomnianym dostępem do basenu, łaźni rzymskiej, czy jacuzzi, otoczeniem w formie przestronnego ogrodu, czy też możliwością korzystania z biblioteki i sali komputerowej, są to m.in. wygodne pokoje i apartamenty, które zapewniają seniorom prywatność, poczucie bezpieczeństwa i przytulność. Wyposażenie apartamentów ma na celu zadbanie nie tylko o potrzeby seniorów (telewizory, klimatyzacja, łóżko sterowane elektrycznie), ale i o ich komfort psychiczny, swobodę, jakiej doświadczali we własnych domach i mieszkaniach. Poszczególne rozwiązania pozwalają zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo (miękkie wykładziny dla zminimalizowania skutków ewentualnego upadku), a przy tym tworzą piękne, przyjazne otoczenie (jasne barwy, widok z okna na zielony las, prywatne tarasy / balkony).

Specjalistyczna opieka medyczna

Choć Rzeszów oferuje cały wachlarz rozwiązań w zakresie opieki medycznej dla seniorów, nie trzeba się wybierać do miasta, aby skorzystać z opieki specjalistycznej w tym zakresie. Pensjonariusze mogą skorzystać z pomocy lekarza POZ oraz opieki psychologa, neurologopedy, czy dietetyka. Konsultacja z lekarzem specjalistą także nie stanowi w tym przypadku problemu, zatem wszystko co potrzebne dla zdrowia fizycznego i psychicznego seniorzy maja na miejscu.

Uzupełnieniem oferty domów seniora o podwyższonym standardzie są zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, masaże, czy też terapia zajęciowa. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pensjonariusze mogli korzystać ze spacerów, czy innych form aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze, bądź nordic walking.

Zbilansowane i odpowiednie menu dla seniora pod okiem dietetyka

Wiemy, jak istotną rolę odgrywa dla zdrowia i sprawności osób starszych właściwie zbilansowana, odżywcza dieta. Z drugiej strony seniorzy często miewają problemy z apetytem, stąd występuje w tej grupie osób ryzyko niedożywienia. Opracowane przez dietetyka menu może rozwiązać ten problem, a posiłki przygotowywane z wysokiej jakości produktów będą wartościowsze i bogatsze w składniki odżywcze. Takie praktyki stosuje się obecnie właśnie w domach seniora o podwyższonym standardzie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *