Dla jednych gadżet erotyczny, dla innych lekarstwo na kobiece dolegliwości. Progresywne kulki gejszy – czym naprawdę są i dlaczego warto z nich korzystać.
Progresywne kulki gejszy – co to znaczy
Co to są kulki gejszy, już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Dla przypomnienia – są to niewielkie kulki z silikonu, służące do wkładania do pochwy. Za ich pomocą kobiety ćwiczą mięśnie Kegla. Progresywne kulki gejszy służą dokładnie do tego samego. Różnica polega jedynie na tym, że w zestawie znajduje się kilka kulek w różnych rozmiarach i o różnym ciężarze. Kulki mogą być pojedyncze lub podwójne – połączone ze sobą. Kulki gejszy traktowane są także jako gadżet erotyczny urozmaicający grę wstępną.
Progresywne kulki gejszy – jak ćwiczyć
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o czas ćwiczeń. Zależy on od wielu czynników i możliwości kobiety. Dla jednej odpowiednim czasem będzie kilkanaście minut, dla drugiej – kilka godzin. Na początku kobieta powinna używać największych i najlżejszych kulek gejszy. Z czasem, gdy widzi pierwsze efekty ćwiczeń, powinna zmienić je na mniejsze i cięższe. W ćwiczeniach mięśni Kegla ważna jest systematyczność. Aplikowanie kulek raz w tygodniu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Warto też pamiętać, że kulki gejszy spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy kobieta jest aktywna fizycznie – spaceruje, jeździ na rowerze, biega, ćwiczy. Korzystanie z kulek gejszy w czasie snu mija się z celem.
Chcesz kupić kulki gejszy? Sprawdź kulki gejszy sklep online.
Czy warto stosować kulki gejszy
Wzmocnione mięśnie Kegla niosą ze sobą wielorakie korzyści. Najważniejszy jest ten erotyczny – kobiety, które używają kulek gejszy, mają większą satysfakcję z pożycia seksualnego, częściej się na nie zgadzają i chętniej same je inicjują.
Jednak kulki gejszy mogą być stosowane nie tylko w celu spotęgowania przyjemności seksualnej. Regularne używanie progresywnych kulek gejszy pomaga pozbyć się problemu z nietrzymaniem moczu, który pojawia się u kobiet po porodzie lub w okresie menopauzalnym. Jest także pomocne w zapobieganiu obniżania się macicy.
Kulki gejszy w ciąży
Mimo wielu pozytywów płynących z używania kulek gejszy nie są one polecane kobietom w ciąży. Ich mięśnie Kegla są mocno obciążone powiększającą się macicą i nie ma potrzeby dodatkowej stymulacji. W rzadkich przypadkach lekarz lub położna mogą zgodzić się na stosowanie przez ciężarną kulek gejszy w trzecim trymestrze ciąży, jeśli istnieją wyraźne wskazania. Jednak nie należy traktować tego jako reguły, a chęć użycia progresywnych kulek gejszy w ciąży trzeba każdorazowo skonsultować z ginekologiem.