Premiera książki „Makasih.” i koncert João de Sousa | 25.08.2018

Premiera debiutanckiej książki,
Katarzyna Cielątkowska
„Makasih. Słowa i obrazy”.

Podczas premiery odbędzie się jednodniowa wystawa ilustracji Katarzyny Cielątkowskiej oraz wyjątkowy koncert João de Sousa.

Rozpoczęcie wydarzenia: 25.08.18 (sobota), godz. 19:00

Wstęp – zaproszenia.
Uczestnicy wydarzenia na Facebook, e-mail na adres: surlavaguestories@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona.
„Makasih. Słowa i obrazy”. – to rodzaj dziennika, zapisu chwil. Coś bardzo osobistego, zbiór kilkudziesięciu wierszy – tworzących opowieść. Opowieść ta, to wyprawa w głąb siebie. Niepokoi – ukazuje wizję świata pustki i osamotnienia.

Pełna nostalgii – osobisty i czuły obraz świata, nacechowany przeogromną wrażliwością.
W „Makasih”. spotykają się słowa i obrazy, często nierozłączne i powiązane. Ilustracje obrazujące emocje nie tylko uzupełniają tekst, ale wchodzą w dialog ze słowami wierszy – dopełniając niepokojącą siłę przekazu słów.
Wiersze układają się w opowieść o utracie bliskich i złamanym sercu. W książce można dostrzec element gry. Gry o niechceniu, kochaniu i byciu kochanym. Gorzka – mówi o bólu, cierpieniu, tęsknocie i samotności, ale i słodka – mówi o nadziei poszukującej wolności i szczęścia.

Osobista, wciągająca i wzruszająca.

W trakcie spotkania będzie można kupić ręcznie numerowany, limitowany egzemplarz książki.
Autorka – Katarzyna Cielątkowska,

Ur. 1986, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Z wykształcenia Projektant mody. Autorka fotografii i ilustracji.
W latach 2012-2016 zdobywała doświadczenie jako Projektantka mody na indonezyjskiej wyspie Bali. 0d 2017 r., założycielka niezależnego wydawnictwa. (m.in. „Finis Terrae. Dzienniki podróży na krańce świata”.)
Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku.

Gość specjalny – João de Sousa,

Wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Porto w Portugalii, który od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Jego muzyka wynika z luzofońskich korzeni, tradycji fado, ale też fascynacji jazzem oraz world music. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae.
Portugalczyk współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej NFM. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *