Prasowanie za pomocą pary – jak zrobić to dobrze?

Jeśli jesteś zmęczony korzystaniem z żelazka i deski, a na samą myśl o wyprasowaniu sterty koszul lub spodni boli Cię głowa, to znaczy, że nie poznałeś jeszcze prasowaczy parowych. Te sprzęty są wręcz stworzone dla osób, które nie cierpią wygładzania ubrań. Dlaczego? Prasowanie za pomocą prasowaczy parowych odbywa się w pionie – to bardzo prosta i wygodna technika, ale na początku może sprawiać pewne trudności. Właśnie dlatego stworzyliśmy poniższy poradnik. Przeczytaj i sprawdź jak poprawnie korzystać z prasowacza parowego.

Jak prasować za pomocą pary? Instrukcja w 5 prostych krokach

  • Prasowana rzecz powinna układać się swobodnie, tak jak wtedy, gdy wisi w szafie. Przypnij tkaninę specjalnymi klamerkami, aby delikatnie ją naciągnąć. Wieszak ze specjalnym zapinaniem jest dołączony do prasowacza parowego firmy steamaster. Taki gadżet sprawdzi się również podczas prostowania ubrań dziecięcych.
  • Końcówkę prasowacza parowego przykładaj bezpośrednio do tkaniny. Prowadź ją od góry przez całą długość materiału. W razie potrzeby powtórz czynność. Działaj podobnie jak w przypadku prasowania za pomocą żelazka – jego stopka, tak jak końcówka prasowacza, powinna w całości przykryć fragment prostowanego ubrania.
  • Jeśli chcesz działać efektywniej, prasuj ubranie od wewnątrz. Nie odwracaj jednak koszuli na lewą stronę – końcówkę prasowacza włóż do środka.
  • Do sprzętu firmy steamaster jest dołączona specjalna końcówka ze szczotką do prasowania ubrań w trudno dostępnych miejscach. Użyj jej aby wygładzić kołnierzyki, mankiety oraz kanty spodni. Jak zrobić to dobrze? Zamknij fragment ubrania w szczotce, a następnie całość przesuwaj w dół. Czynność możesz powtórzyć kilkukrotnie do momentu, w którym materiał będzie gładki.
  • Podczas prasowania końców i szwów ubrań, nie musisz obawiać się o to, że gorąca para wodna poparzy Twoje palce. Do wygładzania tych miejsc możesz użyć szczotki opisanej w punkcie

Prasowacze parowe a żelazko. Co je różni?

Pomimo kilku podobieństw, prasowacze parowe różnią się od klasycznego żelazka. Sprzęty działają na podobnej zasadzie – generują parę wodną w wysokiej temperaturze, która wynika w tkaninę, przez co łatwo można ją wyprostować.

Natomiast zupełnie inna jest technika prasowania – podczas korzystania z prasowacza nie musisz rozkładać deski, a ubrania wiszą na wieszaku. Wygładzasz je w pionie – jest to zdecydowany atut tego nowoczesnego sprzętu. Ponadto, prasowacz parowy nie przypomina dobrze znanego wszystkim żelazka. Jego wygląd jest zbliżony do niewielkiego odkurzacza.

Podsumowanie

Wystarczyło tylko 5 prostych wskazówek, abyś poznał prawidłową technikę prasowania za pomocą prasowacza parowego – dzięki niej wygładzanie ubrań będzie szybkie i wygodne. Nie pozostaje już nic innego, jak tylko zacząć ćwiczyć. Powodzenia!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *