Pozbądź się chrapania domowymi sposobami

Chrapanie nie jest na pewno przyjemne. Nie możemy nigdy w pełni się wyspać i sami siebie budzimy. Jeżeli ktoś inny z nami mieszka to utrudniamy także jego życie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że sen jest naprawdę najważniejszym momentem naszego dnia – w końcu jego brak może nawet przyczynić się do naszej śmierci. Nie możemy więc po prostu zaakceptować tego, że chrapiemy i już zawsze tak będzie – tym bardziej, że wcale nie musimy tego robić.

Ogromna ilość specjalistów poświęciła się właśnie badaniu bezdechu i opracowali oni nie tylko profesjonalne metody leczenia w gabinecie – ale wystosowali również ogólne zalecenia dla osób, które chcą wypróbować coś od razu i praktycznie bez wychodzenia z domu. Możesz potraktować to jako zbiór prostych porad, które pozwolą Ci przynajmniej określić, czy problem jest chwilowy. Jeżeli domowe sposoby nie zadziałają to koniecznie umów się na wizytę do laryngologa – być może problemem jest Twoja przegroda nosowa i nie przestaniesz chrapać tak długo, jak długo nie przeprowadzisz zabiegu jej skorygowania.

Od czego zacząć?

Okazuje się, że czasami chrapiemy po prostu dlatego, że dokonujemy złych wyborów. O co może chodzić? Chociażby o jedzenie. Jeżeli nie odżywiamy się prawidłowo i spożywamy zbyt duże porcje to w konsekwencji tego mamy nadwagę – najpewniej będziemy więc również chrapać. Rozwiązanie tutaj jest oczywiście bardzo proste, choć wcale nie tak przyjemne – musimy zmienić swoją dietę i skupić się na odchudzaniu. Z każdym zgubionym kilogramem sytuacja powinna się poprawiać i w końcu chrapanie całkowicie zniknie. 

Może się również okazać, że przyczyną naszego chrapania jest nieodpowiednia poduszka – śpimy w złej pozycji i to właśnie dlatego chrapiemy. Koniecznie poczytaj sobie więcej na temat specjalnie wyprofilowanych poduszek lub przynajmniej przez kilka nocy przetestuj spanie na jakieś innej poduszce, którą już masz w domu. 

Co jeszcze warto zrobić?

Na pewno zalecali byśmy Ci przynajmniej częściową rezygnację z alkoholu oraz całkowite odstawienie papierosów. Nie rób tego nawet tylko ze względu na chęć pozbycia się chrapania – zrób to dla swojego zdrowia. Używki są zwyczajnie szkodliwe i jeśli będziesz kontynuować ich stosowanie to chrapanie będzie akurat najmniejszych z problemów, które napotkasz na swojej drodze – możesz nam wierzyć.

Upewnij się również, że nie przechodzisz akurat przeziębienia. Jeżeli chrapanie w ostatnim czasie się nasiliło to przyczyną może być właśnie nieleczona infekcja.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *