Porównanie trwałości: Tape On, microringi, taśmy – która metoda wytrzymuje najdłużej?

Włosy sennik - wyjaśniamy jakie znaczenie ma sennik długie włosy.
Sen w którym widzimy długie włosy

Każda kobieta samodzielnie może zadecydować o tym, która metoda przedłużania włosów okaże się dla niej najtrafniejszym wyborem. Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby wybrana metoda odznaczała się uzyskaniem naturalnego i efektownego wyglądu, trwałością oraz maksymalnym pięknem i precyzją wykonania. Przed podjęciem finalnej decyzji warto porównać trwałość poszczególnych opcji, aby mieć pewność, że wybierze się najkorzystniejsze rozwiązanie w ofercie salonu fryzjerskiego.

Metoda tape on (kanapkowa) – co to jest i na ile starcza?

Bardzo popularną metodą wśród młodych, jak i doświadczonych kobiet jest tape on (metoda kanapkowa). Całość opiera się na wykorzystaniu specjalnych silikonowych taśm, na których umieszcza się doczepiane pasma włosów. Następnie łączy się je z naturalnymi włosami kobiety, używając do tego odpowiednio dobranych akcesoriów fryzjerskich i kleju. Uzyskany efekt przypomina wyglądem kanapkę, stąd nazwa tej metody. Zabieg nie powinien potrwać dłużej niż kilka godzin, a jego trwałość może wynieść nawet od 4 do 6 miesięcy, przy odpowiedniej pielęgnacji i korzystaniu z najwyższej klasy kosmetyków do włosów przedłużanych. Wykorzystując taśmy trzeba jednak pamiętać o tym, że co około 4-5 tygodni będzie trzeba odwiedzić fryzjera w celu ich delikatnego podciągnięcia. Wiedząc ile trzyma się przedłużanie włosów metodą kanapkową, zainteresowanym paniom łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję, co do wyboru idealnej metody. 

Metoda keratynowa – na czym polega i ile wynosi jej trwałość?

Drugą z dostępnych możliwości jest metoda keratynowa. W tym przypadku doświadczone fryzjerki zabierają się za wykonanie następujących czynności:

  • połączenie cieniutkich pasm naturalnych włosów kobiety z doczepami zakończonymi silikonowymi zgrzewami,
  • zastosowanie wysokiej temperatury przy pomocy zgrzewarki fryzjerskiej,
  • stopienie końcówek i scalenie się łączonych elementów.

Omawiana usługa może potrwać nawet do 4 godzin, chociaż dużo będzie zależało od stopnia wykwalifikowania i doświadczenia danej fryzjerki. Metoda keratynowa jest przeznaczona głównie dla właścicielek zdrowych oraz mocnych włosów. Jak długo można nosić przedłużone włosy z wykorzystaniem tej metody? Nawet do 6 miesięcy, chociaż co około 1,5 miesiąca trzeba będzie się umówić na tzw. korektę. Kluczową rolę w tym procesie może odegrać odpowiednio dobrana maska do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions, dzięki której włosy zwiększą swoją trwałość, staną się miękkie i wydobędzie się z nich głębię koloru. 

Metoda na ringi – czym tak właściwie jest i jak długo się utrzymuje?

Coraz więcej zwolenniczek ma też metoda na ringi (obrączki – nanoringi, microringi). Chodzi w niej o to, aby naturalne włosy i doczepy były scalone przy pomocy umiejętnie dobranych ringów (szerszych lub cieniutkich, w zależności od wybranej metody). Ringi są zazwyczaj wykonane z aluminium, brązu lub miedzi, a do skutecznego przeprowadzenia usługi będzie potrzebne fryzjerskie szydełko oraz odpowiednia dawka precyzji. Całość należy na końcu zacisnąć cążkami. Zabieg powinien potrwać około 2-3 godziny, a jeśli chodzi o to, jak długo można nosić włosy przedłużane metodą na ringi, czas ten może oscylować w granicach 2,5-3,5 miesiąca. Nieodłącznym elementem tej metody są akcesoria do przedłużania włosów Viola Hair Extensions metodą na nanoringi (szydełka, cążki, pętelki). 

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *