Podkłady kosmetyczne: które z nich warto stosować w chłodniejsze dni?

Podstawą wszystkich make-upów są podkłady kosmetyczne. Wyrównanie kolorytu skóry, ukrycie wszelkich, ewentualnych niedoskonałości sprawia, że twarz natychmiast wygląda na zadbaną i zdrową. Można zatem zrezygnować z bronzera, różu, a nawet z eyelinera, ale podkład musi być zawsze. Czy wiesz, jak wybierać podkłady do twarzy i które z nich stosować w chłodniejsze dni?

Jak dobrać kolor podkładu kosmetycznego?

Kolor podkładu kosmetyczne jest niezwykle ważny. Powinien być perfekcyjnie dobrany do kolorystyki twojej cery, bo tylko wówczas stanie się „niezauważalny”, a buzia będzie wyglądać naturalnie. Jeśli będzie zbyt ciemny, to na twarzy powstanie efekt maski. Z kolei gdy będzie zbyt jasny, twarz będzie przypominać raczej ducha.

Podkłady kosmetyczne najlepiej wybierać, stosując metodę białej kartki, pozwalającą na określenie kolorystycznej tonacji skóry. Jeśli po przyłożeniu białej kartki do buzi skóra wygląda promiennie i zdrowo, to znaczy, że ma ona chłodny odcień i powinnaś wybierać podkłady kosmetyczne w tonacji różu. Jeśli cera wygląda na poszarzałą i zdecydowanie zmęczoną, to ma ona ciepły odcień i najlepszy będzie podkład kosmetyczny w odcieniu ciepłego beżu.

Polecanym sposobem na dobranie koloru jest skorzystanie z testera na miejscu w drogerii. Pamiętaj jednak, by do sklepu udać się bez makijażu, bo inaczej nie będziesz w stanie dobrać odpowiedniego kosmetyku.

Jak wybierać podkłady do twarzy ze względu na ich rodzaje?

To nie jest tak, że wszystkie podkłady są identyczne i wcale nie mówimy tu o kolorach. Kosmetyki te różnią się między sobą składami, właściwościami i konsystencją. O składzie i właściwościach danego podkładu można przeczytać na opakowaniu i wówczas łatwo dobierzemy odpowiedni preparat do swojej cery. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na konsystencję nie każdy podkład da się dobrze zaaplikować na każdym rodzaju cery. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do korzystania z testerów. Mało tego, niektóre podkłady mają konsystencję, która sprawia trudności podczas nanoszenia na skórę, więc warto po prostu spróbować, czy dany kosmetyk ładnie rozprowadza się na skórze i dobrze się z nią łączy.

Podkłady kosmetyczne a pora roku

Często błędnie uważamy, że jednego podkładu kosmetycznego można używać przez cały rok, a tak nie jest. Są przynajmniej dwa istotne powody, dla których należy zdecydować się na zakup różnych kosmetyków w zależności do pory roku. Przede wszystkim w ciągu roku zmienia się kolor naszej skóry. Latem, a czasem już nawet wiosną, kolor skóry na twarzy zmienia się wraz z ilością promieni słonecznych. Opalona, znacznie ciemniejsza skóra wymaga podkładu w innym odcieniu niż ten, który będzie odpowiedni jesienią i zimą.

Drugą ważną kwestią jest konsystencja podkładu kosmetycznego. W gorące, letnie dni mocno kryjące, ciężkie podkłady mogą się rolować na skórze, fatalnie układać, a nawet tracić swoją jednolitą teksturę. To nie tylko może fatalnie wyglądać. Podkład o takiej konsystencji nałożony na skórę rozgrzaną letnim słońcem może przyczynić się do nasilenia niedoskonałości skóry, ale za to świetnie sprawdzi się w chłodne jesienne i zimowe dni, bo będzie stanowił dodatkową ochronę skóry przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Podkłady kosmetyczne na lato powinny mieć lekką strukturę. W tej roli świetnie sprawdzą się nawet kremy BB o odcieniu idealnie dobranym do aktualnej opalenizny.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *