„PIRACI. MUSICAL NIESUCHY” – zapowiedź

piraci - spektakl teatru valldal

22 i 23 marca w gdańskim Domu Technika NOT odbędą się premierowe pokazy spektaklu „Piraci. Musical niesuchy” w wykonaniu Teatru Komedii Valldal. Podobnie jak poprzednie produkcje tego Teatru, będzie to rozśpiewane, mądre i dowcipne widowisko. Kilkoro nastolatków, niespodziewanie dla samych siebie, wyrusza w rejs i… postanawia zostać piratami. Chcą żyć poza utartymi schematami, na przekór społecznym oczekiwaniom. Jednak – czy tak rzeczywiście się da? I dokąd płynąć, jeśli każdy kierunek rejsu wydaje się bezsensowny?

„Piraci” to metaforyczna podróż o dojrzewaniu i odkrywaniu własnego miejsca w świecie. To również wyraz wsparcia dla wszystkich ludzi zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego. Niemniej Valldalowi twórcy – reżyser Tomasz Czarnecki i autor Szymon Jachimek – przyzwyczaili już widzów, że umieją poruszać nawet najpoważniejsze tematy w lekkiej, atrakcyjnej formie. Tak było chociażby w ich poprzednich produkcjach: „Wikingowie”, „Fauna” i „Hejt School Musical”. W „Piratach” za część rozrywkową będą odpowiadać: zbuntowany Mały Syren, zakochany Rekin oraz super band rockowy Silny Morski Prąd. 

Na scenie zaprezentuje się kilkadziesiąt młodych osób z Trójmiasta i okolic. Muzykę skomponował Marcin Rumiński, a scenografia i kostiumy są dziełem Kaliny Konieczny. Bilety do kupienia na stronie: Teatrvalldal.panbilet.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *