Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych

Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych

Posiadaczki włosów suchych i łamliwych doskonale wiedzą, że wymagają one szczególnej pielęgnacji. Zniszczone, niesforne i niezdyscyplinowane z tendencją do puszenia się, aby wyglądały dobrze, muszą najpierw odzyskać zdrowy blask i właściwy poziom nawilżenia. Dopiero wtedy, kiedy ich kondycja się poprawi, zapanowanie nad fryzurą stanie się możliwe. Dlatego kluczem do sukcesu zawsze jest właściwa pielęgnacja. Na czym powinna ona polegać? Duże znaczenie dla tej codziennej ma odpowiedni szampon. W przypadku włosów nadmiernie przesuszonych i problematycznych najlepiej, aby był to szampon do włosów suchych i łamliwych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pielęgnacji tego rodzaju włosów?

Szampon do włosów suchych i łamliwych – znajdź swój ideał!

Dobry szampon do włosów suchych i łamliwych to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji. To właśnie po ten produkt sięgamy najczęściej. Dlatego też powinien on zawierać w swoim składzie jak najwięcej produktów, które nawilżają, odżywiają i regenerują, dostarczając im potrzebnych substancji. Wzmacnianie włosów od wewnątrz za sprawą składników odżywczych zawartych w produkcie, który stosujemy kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie, często okazuje się skuteczniejsze niż ich jednorazowa regeneracja, podczas kiedy każdego dnia są one pozbawiane wartościowych substancji. Po które produkty warto więc sięgać? Z pewnością po te, które wyróżniają się dużą zawartością naturalnych substancji pielęgnujących. Składniki pochodzenia naturalnego w bezpieczny sposób wzmacniają włosy i wnikając w ich głąb, skutecznie je regenerują. Przykładem tego rodzaju produktu jest szampon do włosów suchych i łamliwych Garnier Fructis Oil Repair 3, który zawiera m.in. ekstrakt z olejku kokosowego, olejek z awokado, olejek z oliwek oraz karite. Dużo naturalnych substancji wzmacniających znajdziemy także m.in. w szamponach marki Vianek, Barwa, Bania Agafii.

Szampon do włosów to nie wszystko…

Nawet najbardziej naturalny szampon do włosów suchych i łamliwych nie okaże się skuteczny, jeśli jego zastosowania nie uzupełnimy dostosowaną do potrzeb włosów odżywką, która wzmocni jego działanie. Odżywka do włosów to produkt, który zawiera składniki bardziej skoncentrowane na odżywianiu i wzmacnianiu niż – jak to ma miejsce w przypadku szamponów – oczyszczaniu włosów i skóry głowy. Najlepiej stosować ją po każdym myciu włosów, nakładając w zależności od potrzeb na całą długość włosów lub od ich połowy. Jej użycie powinno stać się naszym codziennym rytuałem. Poza nią warto też stosować maski do włosów. Są to produkty o bardziej skoncentrowanej formule, których należy używać 1-2 razy w tygodniu. Aby chronić włosy przed zniszczeniami oraz utratą wilgoci, należy także zabezpieczać ich końce przy użyciu specjalnych preparatów termoochronnych. Warto też w miarę możliwości ograniczyć do absolutnego minimum używanie suszarki, prostownicy oraz lokówki do włosów, gdyż wysoka temperatura potęguje przesuszenie włosów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *