Patery szklane, które odmienią wygląd każdego pomieszczenia

W gustownych, starannie zaprojektowanych wnętrzach, które przykuwają uwagę swoimi walorami estetycznymi żyje się o wiele przyjemniej. Warto pamiętać, że o zadowalających efektach bardzo często decydują detale w postaci dodatków. W tej roli znakomicie sprawdzą się między innymi patery szklane, którym nie można także odmówić praktycznego i uniwersalnego charakteru. Ich sekret tkwi w dość minimalistycznej formie, która w połączeniu z innymi elementami nabiera intrygującego wyrazu a niekiedy wprowadza do pomieszczenia wrażenie luksusu i przepychu. Gdzie można je ustawić i do czego są w stanie posłużyć?

Wielofunkcyjne produkty o reprezentatywnym wyglądzie

Podstawowym zadaniem pater szklanych jest prezentacja artykułów spożywczych. Należą do nich przede wszystkim: ciastka, czekoladki, cukierki, babeczki, torty a także owoce. Ułożone na takiej podstawie wyglądają elegancko i są łatwiej zauważalne niż wtedy, gdy zostaną umieszczone na talerzu bądź w miseczce. Ten przedmiot sam w sobie jest ozdobą stołu oraz kuchennego blatu, gdy jednak dodatkowo udekorujemy go drobnymi kwiatami lub wstążkami nie będzie można przejść obok niego obojętnie. Dzięki temu, że patery szklane są dziś dostępne w różnych wersjach, każdy bez trudu znajdzie taką, która odpowiada mu najbardziej. Do klasycznych wnętrz nadają się te o regularnych, prostych kształtach i dość wysokiej nóżce. Z kolei w tych nowoczesnych rewelacyjnie będą wyglądały patery o lekko pochylonej podstawie, które intrygują oraz nadają otoczeniu pewnej dynamiki. Najlepszą inwestycją są te dobrej jakości, solidnie wykonane i odporne na uszkodzenia, które nie będą zbyt szybko nosiły śladów intensywnego użytkowania.

Urządzić swoje lokum w niestandardowy sposób

Choć patery szklane przywodzą na myśl głównie stół w jadalni, salonie lub kuchni przygotowany do przyjęcia gości, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by uczynić z nich kreatywne dodatki, które odmienią wnętrze także na co dzień. Z powodzeniem można ułożyć na nich na przykład biżuterię, a następnie nakryć specjalnym przezroczystym kloszem, jaki często znajduje się w zestawie. Ustawmy kilka mniejszych za to dość wysokich pater na komodzie i umieśćmy na nich świeczki, a będzie można cieszyć się odprężającym, romantycznym nastrojem. Takie elementy dekoracyjne doskonale sprawdzą się zwłaszcza podczas rozmaitych uroczystości. Równie dobrze na paterach szklanych jesteśmy w stanie zaprezentować roślinne kompozycje. Możliwości jest bardzo dużo, bowiem są to produkty, które zapewniają szerokie pole do popisu każdemu, kto posiada choć odrobinę fantazji.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *