Pachnące pomysły na jesienny prezent

W sklepach możemy znaleźć szeroki wybór perfum damskich i męskich. Te pierwsze bazują na bukietach owocowych czy kwiatowych i te drugie używają nuty ziołowe, drzewne i orientalne. Dobranie odpowiednich perfum do osobowości i człowieka nie jest prostym zadaniem. Wszystko na ten temat poniżej.

  1. Gdzie kupić dobre perfumy?
  2. Jak rozpoznać perfumy?
  3. Jak dobrać perfumy?

Gdzie kupić dobre perfumy?

Szukając dobrych perfum, warto poszukać w internecie hasła: Opinie Perfumy – Blog o perfumach. Warto skorzystać z perfumerii internetowych, które oferują wiele ciekawych propozycji w niższej cenie. Jedną z nich jest Notino opinie o niej są co prawda różne, ale  wynika to z tego, że jest dość nowa w Polsce, ale w Czechach działa od 2004 roku. Posiadają szeroki wybór producentów z całej Europy w konkurencyjnych cenach. Firma oferuje odbiór osobisty w dużych galeriach, dostawę kurierem lub przesyłkę do paczkomatu.

Jak rozpoznać perfumy?

Wody zapachowe różnią się stężeniem olejków zapachowych i alkoholu. Od tego zależy jak długo zapach utrzyma się na skórze, ubraniach czy włosach. Im stężenie większy, tym intensywniejszy zapach. Perfumy mają miedzy 30, a 40 % olejów zapachowych, które są rozpuszczone w 95 % alkoholu. Woda perfumowana to 10-15 % olejków rozpuszczonych w 90% alkoholu. Natomiast woda toaletowa zawiera do 10% olejków w 60-85% alkoholu. Kobiety decydują się najczęściej na wody perfumowane. W okresie letnim warto wybrać wodę toaletową, która jest mniej intensywna.

Jak dobrać perfumy?

W każdej perfumerii można wypróbować zapach przed kupnem perfum. Do tego służą testery perfum, gdzie można użyć ich na skórze lub na specjalnym papierku. Najlepiej wypróbować perfum na skórze, aby ocenić czy dany zapach współgra z  naszym zapachem. Przedtem warto wyczyścić fragment skóry, aby uwolnić ją od innych zapachów. Nie powinniśmy używać balsamu czy silnego mydła. Dobrze jest także wziąć pod uwagę czas i pozwolić sobie na noszenie zapachu przez kilka godzin, aby dostrzec zmiany zapachu z upływem godzin. Kolejną radą jest niewąchanie kilku zapachów jednocześnie, ponieważ zaburzy to jego percepcję. Po rozpoznaniu trzech zapachów nos przestaje rozróżniać kolejne i miesza je ze sobą. Można zneutralizować węch, używając ziarenek kawy. Wybierając perfumy wziąć także pod uwagę różne czynniki, takie jak nastrój, pogoda czy pora roku. Chcąc kupić komuś prezent, można posłużyć się stereotypami, np. osoby lubiące lato i jasne farby wybiorą zapachy lekkie i kwiatowe. I te, które wolą zimę i ciemne kolory zdecydują się na perfumy korzenne i ziołowe.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *