Osobliwości mody: sukienka ze sztucznych paznokci

 

Ludzka kreatywność nie zna granic, podobnie jak wszechświat. Wyobraźnią projektantów nie rządzą żadne ograniczenia. Dowodem na to mogą być suknie Anny Goswami, absolwentki prestiżowej Central Saint Martin’s w Londynie.

Były już sukienki wykonane z klocków Lego, z papieru, kapsli czy foliowej torby. Anna Goswami poszła o krok dalej – postanowiła uszyć sukienki… ze sztucznych paznokci. Początkowo stworzona przez nią tipsiarska kolekcja była jedynie częścią jej licencjackiej pracy. Ale gdy studentka wrzuciła zdjęcia projektów na Instagram, ludzie wręcz oszaleli na punkcie jej barwnych sukienek, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak by były zrobione z cekinów, a nie z tipsów.

Młoda adeptka designu włożyła ogrom pracy w stworzenie kolekcji. Każdy ze sztucznych paznokci został przez nią oddzielnie pomalowany i tak precyzyjnie dopasowany, by ułożyć wszystko w konwencji stylu pop-art. Jak mówi sama autorka, inspiracją do stworzenia kolekcji była twórczość francuskiego fotografa Guya Bourdina.

Sztuka i moda są sobie bliższe niż się to niektórym wydaje. Aby się o tym upewnić, wystarczy spojrzeć na kolekcję Anny Goswami.

Tekst: Lena Majchrzak

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *