Odsłonięcie muralu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany 27 października 2023 r. o godzinie 13:00 uroczyście odsłonili mural autorstwa Wojciecha Brewki upamiętniający 25-lecie działalności Fundacji. Dzieło powstało na elewacji budynku mieszczącego się przy ul. Stefana Żeromskiego 19 w Warszawie.

Projekt stworzony przez artystę niesie przesłanie społeczne o tolerancji, akceptacji oraz potrzebie niesienia pomocy. Doskonale podkreśla misję Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która od samego początku działa na warszawskich Bielanach.

Wojciech Brewka na muralu umieścił pluszowe zwierzęta, które nie są zwyczajne. Maskotki symbolizują dzieci z niepełnosprawnościami. Są inne, nieidealne, jedyne w swoim rodzaju. Każda inność sprawia, że jest się wyjątkowym. Obecna na ilustracji gąsienica stanowi metaforę Fundacji, zebrała na swoich barkach dzieci z całej Polski, ale nie mogłaby tego robić bez udziału reszty społeczeństwa i darczyńców. Maskotki na muralu tworzą istną piramidę postaci, które wzajemnie się wspierają i tworzą jedną wspólnotę.

Wśród przedstawionych pluszaków nie zabrakło Myszki Norki, znanej podopiecznym fundacyjnej maskotki, która odwiedza małych pacjentów w należących do Fundacji Ośrodkach Rehabilitacji oraz podczas prowadzonych przez Klub Myszki Norki szkółek sportowych. Dodaje im otuchy, integruje i edukuje.

Powstanie muralu wieńczy ćwierćwiecze działalności Fundacji. Przez lata do organizacji pożytku publicznego dołączyło 43 tysiące dzieci, powstały 3 ośrodki rehabilitacji AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS, w których podopieczni Fundacji z całej Polski mogą korzystać ze specjalistycznych terapii i opieki.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” tym kolorowym i radosnym dziełem niosącym przesłanie o tolerancji, potrzebie różnorodności i wzajemnego wsparcia rozpoczyna kolejny rozdział swojej działalności.

Grafiki: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

O artyście Wojciechu Brewce

Miał zostać prawnikiem, lecz wybrał pasję malarską. Malarz kolorysta, artysta street art, twórca wielkopowierzchniowych murali, współwłaściciel galerii officyna art & design, pomysłodawca i producent Festiwalu Przenikania, warszawski marszand. Dekonstruując portret, alegorię, jak i animalistykę jako gatunek malarstwa, na kontrastowych tłach umieszcza m.in. wizerunki zwierząt w zaskakującym, kampowym, ironicznym, często społecznym kontekście.

O Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest jedną z największych organizacji świadczących pomoc w naszym kraju. Jej misją jest ratowanie życia i przywracanie zdrowia dzieciom chorym i z niepełnosprawnościami. Wspiera je w codziennym funkcjonowaniu, a także pomaga w rehabilitacji, leczeniu i edukacji. Fundacja działa od 1998 roku i zrzesza dziesiątki tysięcy podopiecznych z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców. Prowadzi dla podopiecznych trzy Ośrodki Rehabilitacji w Warszawie – AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS. W Fundacji działa Klub Myszki Norki, który integruje dzieci zdrowe i dzieci z niepełnosprawnościami.

Link do filmu o muralu: https://www.youtube.com/watch?v=nb8_19k5yfI

KONTAKT

Agnieszka Olszewska

rzecznik prasowy

tel. 600 315 110

e-mail: rzecznik@dzieciom.pl

Źródło informacji: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *