ODKRYWAJ Z NAMI TAJEMNICE KOSMOSU!

Jak z bliska wyglądają planety i komety? Dlaczego po nocy nastaje dzień? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej pt. „Kosmiczne podróże”. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, na wystawę w pasażu naszej galerii oraz do udziału w konkursie plastycznym dla szkół.

WEŹ UDZIAŁ W WIRTUALNYM LOCIE W KOSMOS

Odwiedź profil na Facebooku! https://www.facebook.com/CentrumHandlowePortRumia/

Wraz z astronautami statku ARHADION 5 będzie można wyruszyć w wirtualną podróż kosmiczną i przyjrzeć się z bliska przestrzeni międzyplanetarnej. Szczegółowe i realistyczne filmy i grafiki, połączone z wnikliwym komentarzem prowadzących, przybliżą tajemnice kosmosu oraz sprawią, że 30-minutowa wirtualna podróż po galaktyce wzbudzi zainteresowanie osób w każdym wieku!

Harmonogram startów wirtualnego statku kosmicznego:    

• 18 listopada o godzinie 18:00
• 25 listopada o godzinie 18:00

KOSMICZNA WYSTAWA W PASAŻU HANDLOWYM

Już od 7 do 28 listopada w naszym centrum handlowym będzie można oglądać kosmiczną wystawę. Dzięki niej będzie można poznać bliżej, jak zbudowany jest układ słoneczny, z jakich elementów składa się skafander kosmiczny czy co to jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. W obrazowy sposób  zostaną wytłumaczone zjawiska zaćmienia słońca i księżyca, a także pojęcia dnia i nocy oraz fazy księżyca.

KONKURS DLA SZKÓŁ

Każda szkoła, która prześle minimum 8 prac plastycznych poruszających tematykę kosmosu, weźmie udział w rywalizacji o atrakcyjną nagrodę. Zwycięzca otrzyma miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk. Więcej informacji będzie można znaleźć już wkrótce na profilu centrum handlowego na Facebooku.

Zachęcamy do udziału!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *