Odkryj modne oprawy na okulary dla kobiet

Portrait of happy young woman with eyeglasses in the city

Okulary korekcyjne powinny mieć oczywiście modne oprawki, jednak przede wszystkim muszą pasować do twarzy. Kilka prostych wskazówek pomoże wybrać okulary idealne. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze damskich okularów.

Jak dobrać okulary korekcyjne damskie do kształtu twarzy?

Tu zasady są bardzo klarowne.

Do twarzy okrągłej dobierz oprawki kwadratowe lub prostokątne. Okrągłe mogłyby optycznie poszerzyć twarz i dodać sylwetce kilka kilogramów.

Odwrotnie przy twarzy kwadratowej – tu lepiej sprawdzą się owalne lub okrągłe oprawki, które złagodzą ostre rysy twarzy.

Na twarzy prostokątnej najlepiej sprawdzą się szerokie oprawki, które wyrównają proporcje twarzy. Najlepszym wyborem będą oprawki bez kantów, z lekkimi zaokrągleniami.

Do twarzy w kształcie serca najlepiej dobrać klasyczne delikatne oprawki z wyraźnie zaznaczoną dolną częścią.

Szczęśliwe posiadaczki twarzy owalnej mogą sobie pozwolić na dowolny rodzaj oprawek. Duży wybór modnych okularów korekcyjnych damskich znajdą w sklepie: https://czteryoczy.pl/kategorie/okulary-korekcyjne/damskie.

Nie tylko kształt. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze oprawek damskich okularów?

Rozmiar oprawek powinien być indywidualnie i dokładnie dobrany do twarzy. Oprawki nie mogą być za duże, bo będzie to robiło nieco groteskowe wrażenie. Nie powinny też być za małe. Ideałem są oprawki podkreślające brwi, ale nie zasłaniające ich. Okulary korekcyjne damskie mają bowiem za zadanie zdobić twarz i podkreślać jej atuty.

W dobrze dobranych klasycznych okularach korekcyjnych szkła nie dotykają do rzęs. Jeśli tak się dzieje, oprawki trzeba wymienić.

Kolor oprawek zwykle jest kwestią dyskusyjną. Jeśli kobieta ma możliwość zamówienia kilku lub kilkunastu par do różnych stylizacji, może się uważać za szczęściarę. Zwykle jednak kupuje tylko jedne okulary, dlatego najbezpieczniej jest dobrać je do koloru włosów.

Materiał oprawek – zwykle do wyboru jest metal lub plastik. To już kwestia osobistych preferencji.

Jakie oprawki są modne w tym sezonie?

Sezon 2024 wyraźnie preferuje duże, wyraziste oprawki damskich okularów korekcyjnych. Prym wiodą okulary „kocie” z ostro wyciągniętymi w górę zewnętrznymi narożnikami.

Bardzo modne są grube, ale przezroczyste oprawki, które dodają twarzy nieco tajemniczości i powagi.

Jeśli chodzi o rozmiar, to preferowane są duże szkła, otaczające nie tylko oko, ale i dość szeroki obszar dookoła.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *