Obrączki ślubne – coś więcej niż biżuteria

nowoczesne obrączki ślubne

Obrączki ślubne to nie tylko biżuteria, ale przede wszystkim symbol zobowiązania i wiecznej miłości. Od wieków stanowią ważny element ceremonii zaślubin, będąc widomym znakiem, że dwie osoby zdecydowały się połączyć swoje życia w jedno. Nowoczesne obrączki ślubne, obrączki klasyczne, z brylantami i bez – wybór jest ogromny. Jaka jest symbolika obrączek? Jakie są aktualne trendy?

Jaka jest historia obrączek ślubnych?

Pierwsze ślady używania obrączek ślubnych pochodzą z ok. 3 000 lat p.n.e. z Egiptu. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że okrągła forma obrączki symbolizuje wieczność, a jej otwór – bramę. Rzymianie przyjęli tę tradycję, wierząc, że żyła w lewym palcu serdecznym bezpośrednio prowadzi do serca, dlatego właśnie tam zakładano obrączkę.

przepiękne obrączki ślubne

Symbolika

Dla wielu par obrączki ślubne są symbolem wiecznej miłości i oddania. Bez początku i końca, okrągła forma obrączki symbolizuje niekończący się cykl życia i miłości. Złoto to najczęściej używany do produkcji obrączek materiał. Uważane jest ono za metal, który nie rdzewieje ani nie blaknie, podobnie jak wieczna miłość. Z kolei diamenty czy inne kamienie szlachetne stanowiące ozdobę obrączek mogą symbolizować trwałość i niezłomność relacji.

Co warto przemyśleć wybierając obrączkę?

Wybór odpowiednich obrączek jest bardzo indywidualną decyzją. Z pewnością warto przemyśleć materiał, każdy ma swoje zalety i specyfikę. Wykończenie może być matowe, błyszczące, z teksturą czy grawerem. Kolejną kwestią do przemyślenia są kamienie. Obrączki z brylantami, szafirami, rubinami to tylko niektóre z opcji, jakie mają do wyboru przyszli małżonkowie. Nie bez znaczenia jest także budżet. Cena obrączek waha się w zależności od materiału, kamieni i detali.

złote obrączki ślubne z brylantami - hit!

Obrączki ślubne SUNDIAMORE

W ofercie sklepu jubilerskiego SUNDIAMORE znajdą Państwo szeroki wybór obrączek ślubnych, w tym obrączki z żółtego złota, z białego złota, jak również obrączki wykonane z białego i żółtego złota. Dostępne są modele z brylantami i bez kamieni. Obrączki z soczewką mają wyoblony kształt wnętrza, dzięki czemu zapewniają lepszy dopływ powietrza pod obrączkę. Dzięki temu długotrwałe noszenie obrączek nie wiąże się z wystąpieniem dolegliwości czy dyskomfortu. Skóra palca może oddychać a ryzyko powstania odparzeń jest minimalne.

Podsumowując, obrączki ślubne to nie tylko biżuteria, ale przede wszystkim symbol wiecznej miłości i zobowiązania. Wybór odpowiedniej obrączki to ważna decyzja, która będzie towarzyszyć małżonkom przez resztę życia. Niezależnie od trendów, najważniejsze jest, aby obrączka odzwierciedlała indywidualny styl i była wygodna.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *