O czym należy pamiętać podczas organizowania domówki?

Spotkania towarzyskie przy stole towarzyszą ludziom od wielu dekad. Nie istnieje żaden przepis na udaną domówkę, ale warto pamiętać o kilku najistotniejszych elementach, takich jak: dobra muzyka, pyszne jedzenie i wyśmienity humor. Jak zorganizować imprezę w domu, aby wszyscy zapamiętali ją jako fantastyczne wydarzenie warte powtórki?

Przygotowanie mieszkania

Zabawa w domowym zaciszu ma wiele zalet – jedną z nich jest to, że można zaplanować ją samodzielnie od początku do końca. Trzeba zadbać więc o to, aby mieszkanie prezentowało się doskonale. Niesie to za sobą konieczność przeprowadzenia dokładnych porządków, a niekiedy nawet małego przemeblowania. Odpowiednia aranżacja przestrzeni sprawi jednak, że goście zapamiętają wspólną zabawę na długo. Drobne akcenty w postaci eleganckiego nakrycia stołu, kwiatów, niebanalnych kubków na napoje i kolorowych serwetek na pewno przykują spojrzenia wszystkich zaproszonych osób. Świetnie sprawdzą się także kolorowe balony i lampiony. Nie należy jednak zapominać o zabezpieczeniu cennych i łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak wazony, kryształy czy inne szklane akcesoria oraz zwinięciu jasnych dywanów.

Atrakcje na domówce

Dobrze skomponowana playlista to podstawa każdej imprezy organizowanej w domu. Gustów muzycznych jest wiele, ale warto uwzględnić preferencje muzyczne zaproszonych osób i ułożyć listę, składającą się nie tylko z najpopularniejszych hitów, ale również ulubionych utworów gości. Na domowej imprezie, oprócz odpowiedniej muzyki, powinny pojawić się dodatkowe atrakcje. Sporo osób decyduje się chociażby na planszówki, gry towarzyskie czy klasyczne karcianki, które cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Fantastycznym pomysłem będzie również gra w darta (tarczę można przygotować samodzielnie – wystarczy ją wydrukować), która ucieszy wszystkich miłośników rywalizacji, a fanów wokalnych zmagań zadowoli domowe karaoke.

Imprezowe przekąski

Pyszne jedzenie to idealne dopełnienie wieczoru i coś, na co czekają wszyscy goście. Imprezowe przystawki muszą być nie tylko smaczne, ale i estetycznie podane. Warto zaserwować gościom tradycyjne zimne przekąski, takie jak: deska serów i wędlin, paszteciki z grzybami, placki tortilla z warzywnym farszem czy wytrawne muffinki z mięsem, podane w formie szwedzkiego stołu. W menu należy również uwzględnić dania na gorąco. Najpopularniejsze są zapiekanki (np. makaronowe czy ziemniaczane), grillowane mięso i warzywa. Jeśli domówka przebiegnie zgodnie z planem i wszyscy goście wyjdą z niej zadowoleni, warto pomyśleć o urządzeniu nieco większej imprezy w przyszłości. Tego typu uroczystości można zorganizować w restauracjach (takich jak Estella, organizujących imprezy okolicznościowe w Poznaniu), które oferują bogate menu oraz odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *