Niska cena, wysoka jakość – jak to połączyć przy wybieraniu kosmetyków?

Konsumenci w większości przypadków są przekonani co do tego, że za wysoką jakość produktów należy zapłacić równie wysoką cenę. Jednak nie zawsze tak jest. Istnieje wiele solidnych firm kosmetycznych, które oferują bardzo dobrą jakość swoich wyrobów w stosunkowo niskiej cenie.

Najdroższe kosmetyki świata

Na całym świecie laboratoria kosmetyczne opracowują formuły nowych kremów, szamponów, odżywek, czy balsamów do ciała, wykorzystując w ich produkcji składniki pochodzenia syntetycznego i naturalnego. Niektóre oferują horrendalnie drogie produkty, których cena może nawet przekraczać średnią miesięczną pensję w Polsce. Czy rzeczywiście warto wydać kilka tysięcy złotych na krem?

Niekoniecznie, ponieważ nie zaoferuje on nam cudownych właściwości. Trzeba być realistą, ponieważ pielęgnacja skóry i włosów nie jest sztuką magiczną, a żmudnym procesem wymagającym wykorzystania dobrych, choć niekoniecznie bardzo drogich kosmetyków – ale regularnie. Wysoka cena produktu wynika nie tylko z bardzo dobrej jakości składników znajdujących się w nim, ale z kosztów opakowania, czy wartości samej marki. Najlepsze firmy na swój prestiż w branży kosmetycznej pracują latami i mogą sobie pozwolić na wprowadzenie na rynek luksusowej serii kosmetyków dla zamożnych klientów. Jednak na przykład tanie kosmetyki w drogerii Superkoszyk nie muszą odbiegać jakością i różnić się w sposób znaczący właściwościami od produktów znanych marek, kosztujących kilkakrotnie więcej.  

Wizerunek marki ma ogromny wpływ na cenę jej produktów, dlatego np. kosmetyki Chanel czy Estee Lauder będą zawsze drogie, niezależnie od tego, co znajdzie się w słoiczku czy w pojemniku. Wśród zdecydowanie najdroższych kosmetyków świata można wymienić:

  • Krem La Prairie Skin Caviar Luxe Cream, w limitowanym opakowaniu z kryształkami Swarovskiego – 7000 zł za 50 ml.

  • Krem Creme De La MerTheSupreme Creme – 6500 zł za opakowanie.

  • La Prairie Cellular Cream Platinum Rare – 4025 zł za 50 ml.

Dobre kosmetyki do włosów i całego ciała

Korzystną cenowo ofertę kosmetyków do włosów i pielęgnowania całego ciała, posiada firma Garnier. Proponuje ona między innymi zestaw kremów na dzień i na noc, dostosowanych do wieku klientki. Znajdziemy w jej ofercie kremy dla pan w wieku 25+, 35+ czy 50+. Oprócz tego Garnier oferuje szampony, odżywki, maski czy farby do włosów. Wszystkie są cenione przez szerokie grono zadowolonych klientek, które używają ich na co dzień i kompleksowo dbają o swoją urodę. Dzięki tym kosmetykom można zapewnić swojej skórze i włosom odżywienie, odpowiednie nawilżenie i przywrócić im blask. Należy jedynie pamiętać, aby regularnie stosować pielęgnacyjne i odżywcze kosmetyki do włosów, dzięki czemu nasza fryzura zawsze będzie prezentowała się doskonale. Niska cena wcale nie musi znajdować odzwierciedlenia w jakości kosmetyku.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *