Nie podróżuje tylko dla samego podróżowania

Nazywa się Anita Demianowicz. Jest podróżniczką i fotografką, autorką bloga www.banita.travel.pl.

Czechy

Od ośmiu lat podróżuje bardzo intensywnie, głównie sama. Wraz z podróżami przyszła do niej fascynacja fotografią krajobrazową. W podróżach wciąż szuka pięknych miejsc. Z czasem to krajobrazy i natura zaczęły wyznaczać kierunek wyjazdów. 

Niemcy

Pojawił się jednak pewien niedosyt. Zaczęło jej brakować w tym krajobrazie pierwiastka ludzkiego, który jest szczególnie znaczący przy zdjęciach z gór, gdzie ludzka postać pełni rolę punktu odniesienia i ukazuje majestat natury.  Jako że najczęściej podróżuje sama, zaczęła w kadrze umieszczać samą siebie jako właśnie ten punkt odniesienia. I znów poczuła pewien niedosyt.

Hiszpania

Wtedy pojawił się pomysł, by wykorzystać coś charakterystycznego z każdego kraju. Padło na stroje regionalne.

Norwegia

Anita Demianowicz lubi mieć cele w życiu i cele w podróżach i fotowyprawach. Nie podróżuje tylko dla samego podróżowania czy bycia w drodze. Projekt, który wymusza na niej, by w każdym kraju poszukiwać stroju, fantastycznego miejsca na zdjęcia – to dodatkowy motor, który ją napędza. Każdy nowy kraj i nowe zdjęcie dają po prostu ludzką radość z osiągnięcia kolejnego stopnia w drodze do celu. 

Gwatemala

Najważniejsze jednak w tym projekcie jest to, że człowiek, czyli w tym przypadku ona, jedynie kształtuje obraz. Ten projekt to nie opowieść o człowieku czy kulturze danego regionu. Skupiam się na krajobrazie. Wszystko stanowi hołd dla piękna danego kraju i jego kultury.

Meksyk

Powstał nieco inny, niecodzienny i trochę baśniowy świat, który cieszy oko. Tak po prostu.

Kostaryka
5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *