Nanolipotransfer – poznaj możliwości tej technologii

Nanolipotransfer (nanoFAT) to przełom w medycynie estetycznej. Dzięki wielofunkcyjnemu działaniu technologia ta pozwala zniwelować wiele defektów związanych z naturalnym procesem starzenia skóry. Dowiedz się, w czym tkwi sekret działania nanolipotransferu i przeciwdziałaj procesom starzenia dzięki najnowszym rozwiązaniom dostępnym na rynku.

Nanolipotransfer – na jakie defekty urody i problemy zdrowotne działa?

Nanolipotransfer doskonale sprawdza się w terapii blizn (pourazowych, potrądzikowych, pooperacyjnych) i rozstępów na dowolnej partii ciała. Wskazaniem do skorzystania z zabiegu nanoFAT są różne zwłóknienia, zbliznowacenia, ale nie tylko. Dzięki terapii możesz dogłębnie zrewitalizować skórę, rozwiązać problem wiotkości i suchości. To nie koniec możliwości tej rewolucyjnej technologii. NanoFAT pozwala rozprawić się z 

 • fotouszkodzeniami,
 • zmianami zanikowymi,
 • zamianami atroficznym okolic intymnych,
 • zaburzeniami działania zwieracza odbytu.

Jak podkreślają eksperci z Bieńkowscy Clinic  w Bydgoszczy nanolipotransfer może poprzedzać jedną z laseroterapii lub inny zabieg dobrany indywidualnie dla każdego przypadku. Zaletą kuracji jest brak specjalnych przygotowań. NanoFAT to zabieg całoroczny, którem możesz poddać się w dowolnym momencie. W zależności od Twojego wieku i specyfiki problemu efekty mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do wielu lat.

Nanolipotransfer – na czym polega metoda nanoFAT?

NanoFAT polega na implantacji w skórę precyzyjnie przefiltrowanej żywej tkanki tłuszczowej, obfitującej w liczne komórki macierzyste. To nowatorska metoda, którą cechuje wysoki profil bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego pacjentka nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. NanoFAT jest wykonywany metodą iniekcji podskórnej i śródskórnej.

Chcąc utrzymać efekt biorewitalizacji skóry, warto co kilka lat poddawać się tzw. zabiegowi przypominającemu.

Nanolipotransfer – czynniki wykluczające

Nanolipotransfer jak każdy zabieg z obszaru medycyny estetycznej wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Kuracja nie może być przeprowadzona u pacjentek w ciąży i karmiących piersią. Możliwość poddania się zabiegowi nanoFAT wyklucza również:

 • aktywna choroba nowotworowa, 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • poważne schorzenia przewlekłe (np. cukrzyca),
 • ciężkie choroby autoimmunologiczne.

Pełną listę przeciwwskazań do zabiegu otrzymasz na pierwszej wizycie w klinice, od której zależy kwalifikacja do nanolipotransfera. Podczas spotkania z lekarzem ustalany jest plan leczenia, omawiane są oczekiwania co do efektów oraz postępowanie pozabiegowe.

Ile kosztuje nanolipotransfer? Orientacyjna cena zabiegu nanoFAT

Koszt zabiegu nanoFAT zależy od danego problemu i rejonu ciała. Przykładowo rewitalizacja komórkami macierzystymi z własnej tkanki tłuszczowej to około 2000 złotych. Usuwanie blizn i rozstępów za pomocą nanolipotransferu to wydatek rzędu co najmniej 2500 złotych. Z kolei zastosowanie tej technologii w okolicy krocza kosztuje około 4000 złotych. Pamiętaj, że cena zawiera opiekę wykwalifikowanego i doświadczonego personelu medycznego, korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu renomowanych producentów.

Komu polecany jest nanolipotransfer? 

Z szerokiego spectrum możliwości, jakie oferuje nanolipotransfer mogą skorzystać kobiety i mężczyźni w każdym wieku. NanoFAT to metoda dedykowana wszystkim osobom, które chcą wyjść naprzeciw swoim kompleksom, czyli: 

 • poprawić jakość skóry, 
 • zniwelować wiotkość okolic intymnych, 
 • usunąć blizny, 
 • pozbyć się rozstępów lub innych niedoskonałości ciała.

Nanolipotransfer może poprawić wygląd, podnieść jakość życia i samoocenę zarówno bardzo młodych, jak i dojrzałych pacjentów.

Jesteś gotowa ma metamorfozę i chcesz skorzystać z zabiegów metodą nanolipotransferu? Więcej interesujących informacji na temat tej technologii. znajdziesz na stronie internetowej naszej kliniki: https://bienkowscyclinic.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *