Najpopularniejsze zabiegi w salonach fryzjerskich!

kobieta blondynka podczas wizyty w salonie fryzjerskim

Wizyta w salonie to dla większości z nas coś oczywistego, coś co robimy regularnie. Zazwyczaj kończy się ona na podcięciu włosów, ewentualnie ich koloryzacji, ale nie zawsze. Sprawdźmy więc, jakie są najpopularniejsze zabiegi fryzjerskie i jak powinno się je prawidłowo wykonywać.

Strzyżenie – to podstawa

Jak wiadomo, wizyta u fryzjera opiera się zazwyczaj na zmianie fryzury poprzez inne cięcie lub ewentualnie odświeżenie wcześniej przygotowanej stylizacji. Wysokiej jakości strzyżenie zarówno męskie, jak i damskie powinno być podparte rozmową, weryfikacją stanu włosów i wspólnie wypracowanym kompromisem co do efektu, który uwzględnia ewentualne problemy i zniszczenia kosmyków. Pamiętaj – profesjonalizm fryzjera ma odbicie w zadowoleniu jego Klienta.

Keratynowe prostowanie włosów

Innym, popularnym wśród kobiet zabiegiem jest tak zwana keratyna na włosy, która ma świetny wpływ na ich kondycję. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który można wykonać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale także w domowych warunkach. W trakcie jego trwania nie jest stosowana żadna chemia, a jedynie wysoka temperatura, która pozwala na wniknięcie keratyny we włosy. Zabieg nadaje się zarówno do włosów farbowanych, rozjaśnianych, jak i uszkodzonych. Efekty utrzymują się przez okres od dwóch miesięcy do pół roku, jednak aby go przedłużyć, warto odpowiednio pielęgnować włosy i stosować szampony i odżywki zawierające keratynę. Więcej ciekawych informacji o keratynowym prostowaniu włosów znajdziecie między innymi na https://mazfryzjerki.com/keratynowe-prostowanie-wlosow/.

Doczepianie włosów, czyli przedłużanie włosów

Wśród popularnych zabiegów fryzjerskich jest także doczepianie włosów różnymi, dostępnymi metodami. Jest to dość kosztowna usługa i wymaga sporego doświadczenia, aby po jego wykonaniu wyglądać naprawdę efektownie. Przedłużanie włosów to proces w którym włosy są przytwierdzane do naturalnych włosów, aby uzyskać długie i lśniące kosmyki. Ta metoda jest popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Istnieje wiele metod doczepiania włosów, wśród których wymienić można doczepianie włosów na gorąco, na zimno lub przy użyciu kleju. Doczepianie na gorąco polega na przyklejaniu włosów do naturalnych pukli przy użyciu wysokiej temperatury. Natomiast doczepianie na zimno polega na przymocowaniu pasm włosów do naturalnych za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak plastikowe łączniki lub klipsy. Doczepianie przy użyciu kleju polega na przyklejaniu włosów do naturalnych włosów przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego celu kleju. Co ważne w zależności od zastosowanej metody efekt utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Uzależniony jest również od rodzaju włosów, metody doczepiania, jak i jakości włosów. Więcej o najpopularniejszych metodach przedłużania włosów dowiesz się na https://mazfryzjerki.com/doczepianie-wlosow/. Doczepianie włosów jest doskonałym sposobem na uzyskanie długich i lśniących włosów w krótkim czasie. Może to być szybkie i trwałe rozwiązanie dla osób, które chcą odmienić swój wygląd bez konieczności czekania, aż ich włosy naturalnie urosną. Może być również używane jako tymczasowe wyjście, jeśli Twoje włosy są zniszczone lub nieco przesuszone. 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *