Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz — zaprojektuj modny salon

Salon to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina oraz przybyli goście. Dlatego tak ważne jest to, aby był estetyczny i funkcjonalny. Dziś równie istotne jest także to, aby salon został zaprojektowany w zgodzie z aktualnymi trendami, dzięki czemu nabierze charakteru i wzbudzi zachwyt każdej osoby, która nas odwiedzi. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas aranżacji salonu, aby prezentował się modnie.

Sofy, fotele i krzesła do salonu

Na samym początku warto zdawać sobie sprawę z tego, że najmodniejszym rozwiązaniem jest wybieranie mebli do salonu i nie tylko, które będą miały tzw. obłe kształty, czyli po prostu ich rogi, podstawy czy oparcia będą mniej lub bardziej zaokrąglone. W szczególności nowoczesne krzesła do salonu powinny mieć niewielkie oraz obłe oparcie. Jeśli chodzi o ich kolor, to wiele zależy od kolorów ścian, ale nadal trendy wskazują na barwy takie, jak ciepłe, karmelowe lub odważne wielokolorowe, dodające dużo odwagi i pozytywnej energii do całego wnętrza. Najważniejsze jest głównie to, aby sofy i fotele do salonu miały aksamitne lub skórzane obicia. Wskazano, że nóżki powinny być wykonane z ciemnego drewna, metalu lub nawet kamienia. Wiele ciekawych modeli nowoczesnych krzeseł do salonu można znaleźć w sklepie internetowym https://vokato.com/78-krzesla-fotele.

Pastelowe ściany i mocne dodatki

Moda na różne kolory, którymi malujemy ściany, ciągle się zmienia. Jednak zawsze oprócz zwracania uwagi na kwestie związane z trendami, koniecznie trzeba wybrać barwy, przy których będziemy po prostu czuć się dobrze i przytulnie. W 2019 roku projektanci zwrócili szczególną uwagę na pastelowe ściany, np. jasno liliowe, pudrowo różowe, seledynowe czy delikatnie błękitne, uspokajające, a przy tym tworzące rodzinną i przyjacielską atmosferę. Jednak w ramach kontrastu do tego warto dodać dekoracje lub meble w kolorach bardziej zdecydowanych — rubinowej czerwieni, szmaragdowej zieleni, czerni lub granatowym szafirze. Dzięki temu będzie można uzyskać niezwykle atrakcyjny i stylowy rezultat.

Mieszaj tworzywa, kiedy wybierasz dodatki do salonu

2019 rok nie lubi ograniczeń i nudy, dlatego ważne jest to, aby dodatki również to ukazywały. Coraz modniejsze staje się mieszanie stylów i tworzyw, aby stworzyć bardziej unikalny charakter. Tak dla przykładu doskonałym wyborem będą puszyste poszewki na poduszkach wraz z ciężkimi, mosiężnymi świecznikami oraz z lampą z papieru ryżowego. Znalezienie złotego środka i ciekawe zaaranżowanie salonu stanie się dzięki temu łatwiejsze, gdyż znika wiele ograniczeń związanych z tym, że dodatki z jakiegoś materiału nie pasują do pozostałych.

Jednak pamiętaj też o tym, aby nie zagracić pomieszczenia, gdyż nie dość, że może to optycznie je zmniejszyć, to jeszcze zyskasz wrażenie przytłoczenia i nieładu. Projektanci zachęcają też do sięgania po bardziej uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania, czyli duże, żywe rośliny doniczkowe, wazony czy rzeźby. Najlepiej będzie skupić się na dwóch lub trzech elementach dekoracyjnych, które będą przyciągać wzrok i dodawać charakteru całemu salonowi.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *