Najlepsze buty narciarskie? Postaw na Atomic Backland Carbon

najlepsze buty narciarskie postaw na atomic backland carbon wp

Na rynku jest wiele butów narciarskich różniących się przeznaczeniem, materiałem wykonania i nowoczesnymi technologiami. Wiele zależy od tego, jaki styl sportu preferujesz oraz jaki masz budżet. Dziś przedstawimy Ci jeden z flagowych modeli marki Atomic – Backland Carbon. Przybliżymy informacje na jego temat, abyś zdecydował, czy to odpowiednie obuwie dla Ciebie.

Buty narciarskie Atomic Backland Carbon – komu się przydadzą?

Lubisz łączyć długie spacery i wspinanie się z narciarstwem? Buty narciarskie Atomic Backland Carbon są stworzone dla miłośników wędrówek po górach i szybkich zjazdów. Znany producent na rynku zaprojektował model z najwyższej półki, który przyda się do bezpiecznego oraz komfortowego skitouringu. To dyscyplina sportowa zyskująca w ostatnich latach na popularności, dzięki czemu buty od Atomic stały się popularnym wyborem dla wymagających użytkowników.

W modelu Backland Carbon jest wszystko, czego potrzebuje aktywny sportowiec, czyli:

  • zapewniają swobodę ruchów, aby szybko przemieszczać się pod górę,
  • zapobiegają nadmiernemu zmęczeniu w trakcie wspinania się,
  • pozwala unieruchomić cholewkę w celu szybkiego, płynnego i bezpiecznego zjazdu,
  • pomagają przenieść energię i moc na narty podczas zjazdu,
  • ma system precyzyjnego dopasowania Boa® Fit,
  • stanowią solidne podprcie dla stopy ograniczając nadmierny ucisk i zmęczenie.

Oczywiście buty narciarskie Atomic Backland Carbon są też kwintesencją wygody oraz łatwego utrzymania w czystości. Wyróżniają się długotrwałą żywotnością, dlatego wystarczą Ci na wiele długich sezonów. 

Wykonanie z karbonu – czym się wyróżnia?

W ofercie marki Atomic możesz spotkać kilka modeli butów w serii Backland. Model Carbon, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonana z włókna węglowego. Czym zatem się różni od pozostałych? Z pewnością but jest lżejszy, ale nie traci przy tym na wysokiej jakości wykonania oraz niesamowitej wytrzymałości. Ponadto materiał i odpowiednie wyprofilowanie przekłada się na optymalną sztywność oraz kontrolę na stoku. Włókno węglowe połączone jest z pełną gumową podeszwą Skywalk. Więcej na temat obuwia możesz przeczytać w sklepie Ski Race Center i przyjrzeć się przy okazji jego nowoczesnemu designowi: https://skiracecenter.pl/atomic/7009-26x-backland-carbon-black-red-22.html.

Jakie nowoczesne technologie znajdują się w butach Atomic Backland Carbon?

Wspominaliśmy wcześniej o systemie dopasowania Boa® Fit. Polega on na idealnym dopasowaniu obuwia do swojego profilu stopy dzięki precyzyjnej mikroregulacji pokrętłem. Obsługa tego systemu jest bardzo prosta, a pozwoli Ci zapewnić więcej kontroli na stoku. Jednocześnie dopasuje się do ruchu Twojej stopy i jej anatomicznego profilu.

Atomic Backland Carbon mają polimerowe tuleje minimalizując tarcie, cholewki zmniejszające opór powietrza podczas wchodzenia pod górę oraz zaawansowaną technologię termoformowania. Wszystkie te detale wpływają na komfort podczas skitouringu oraz kompromis między niską wagą a wydajnością wspinaczki.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *