Najczęstsze błędy, jakie popełniamy przy aranżowaniu mieszkania

Aranżacja wnętrza w domu lub mieszkaniu to bardzo długi proces, polegający głównie na dopasowywaniu poszczególnych elementów i sprawianiu, że będą one do siebie pasować w sposób idealny. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie proste, za jakie mogłoby uchodzić? Dziś zastanowimy się jakie błędy popełniamy najczęściej przy aranżowaniu najróżniejszych wnętrz! Zdziwicie się, ale są to pozornie oczywiste rzeczy!

Brak rozsądku w inspirowaniu się

Pierwszym błędem, który zdarza się wykonywać domowym aranżatorom wnętrz, jest to, że niemalże kopiują oni sposoby upiększania wnętrz wprost z najpopularniejszych katalogów meblowych. To naprawdę. Oczywiście, nie można oszukiwać, że nie są one świetnym źródłem inspiracji, lecz musimy zachować w tym wszystkim umiar. Pamiętajmy jednak o tym, że każde wnętrz jest całkowicie inne, tak jak każda grupa domowników ma swoje potrzeby i styl życia. To właśnie pod te czynniki powinniśmy dostosowywać swoje aranżacje. Praktyczność zawsze będzie triumfować nad nienagannym wyglądem! Poniższe aranżacje pochodzą z bloga wnętrzarskiego makehomeeasier.pl.

Oświetlenie pomieszczenia

Oświetlenie to bez wątpliwości jeden z najważniejszych kroków przy tworzeniu wyglądu wybranego pomieszczenia. To niestety mocno nas martwi, jednak mamy nadzieję, że uda się wam uniknąć ignorowania siły dobrze rozmieszczonego oświetlenia. Niestety, zwłaszcza w polskich wnętrzach utarł się pewien schemat, w którym umieszcza się wyłącznie jedno, centralne źródło światła na środku pomieszczenia… i to tyle! Jeżeli jednak w pomieszczeniu mamy na przykład postawiony stół, mający służyć za jadalnię, warto zastanowić się nad tym, aby również go doświetlić, gdyż gwarantujemy wam – nikt nie chce siedzieć w egipskich ciemnościach!

Dodatki to siła aranżacji

Ostatnim z dziś omawianych punktów, będzie to, aby nie zapominać o… dodatkach. Wbrew pozorom pomagają one w sprawieniu, że cała przestrzeń ożyje. Absolutnie nie mówimy tutaj o dodatkach, na które wydacie fortunę. Czasami trzeba naprawdę niewiele, aby dodać nieco życia do wnętrza. Wasze ulubione gazety, ozdobne poduszki, obrazy, czy grafiki na ścianie absolutnie wystarczą! Nawet tak drobne i pozornie niewyróżniające się przedmioty, mogą sprawić cuda! Wasze wnętrze wcale nie musi być sterylne jak laboratorium! Zachowajmy jednak umiar i nie przeładujmy go i nie zmieniajmy go w składowisko – podziękujecie nam za tą radę!

Nie popełniajcie tych błędów!

Jak sami widzicie błędy, które dziś wymieniliśmy, są z pozoru banalne, jednak co ciekawe – stale je popełniamy! Mamy jednak nadzieję, że po dzisiejszej lekturze zwrócicie uwagę na to, co sprawia, że wnętrze traci na swojej sile! Pamiętajcie, siła tkwi w szczegółach!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *