Huśtawki łączą pokolenia: dostarczają uciechy malcom, sprzyjają poważnym pogawędkom, a także stanowią świetne miejsce relaksu. Właśnie zastanawiacie się nad wyborem tego kapitalnego mebla ogrodowego, ale nie wiecie, od czego zacząć? Zapoznajcie się z naszym artykułem, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej huśtawki ogrodowej.
Ogród z huśtawką… i stylem
Z gustami trudno jest polemizować. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na zakup huśtawki ogrodowej, nie jesteśmy skazani na nudne, nieciekawe projekty. Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych produktów, które pozwalają zachować konsekwencję stylu. Przykładowo jednym z największych sklepów z hamakami ogrodowymi jest: https://www.tropilex.com/pl/.
Sklepy oferują meble, które różnią się wzorami, kolorami oraz sposobem wykonania. W wielu przypadkach można także wybierać pomiędzy huśtawkami z dodatkowym wyposażeniem (np. poduszkami) a tymi, które go nie zawierają.
Wiek użytkowników huśtawki
Określenie konkretnego przeznaczenia huśtawki znacznie ułatwi cały proces wyboru odpowiedniego sprzętu. Najważniejszą kwestią jest ustalenie tego, kto właściwie będzie korzystał z nowego nabytku. Jeśli zakładamy, że typowym użytkownikiem mebla będą osoby dorosłe, to wybór produktów na rynku jest właściwie nieograniczony.
W przypadku, gdy w domu mieszkają dzieci lub osoby starsze, warto wziąć pod uwagę ich potrzeby. Może to oznaczać konieczność zdecydowania się na huśtawkę o niżej osadzonym siedzeniu lub przeciwnie – o takim, które jest wyraźnie wyższe. Ze względu na bezpieczeństwo obu grup, należy upewnić się, że konkretny produkt nie jest wyposażony w tajemnicze dźwignie, których działanie może nie być oczywiste.
Dostępna przestrzeń
Różne warianty i rodzaje huśtawek ogrodowych charakteryzują się także odmiennymi wymiarami. Jest to pocieszająca wiadomość dla tych, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią lub chcą po prostu stworzyć kameralny kącik relaksacyjny.
Chociaż huśtawkowym standardem są meble trzyosobowe, to coraz więcej producentów decyduje się na dostarczanie sprzętu skierowanego do mniejszej liczby jednoczesnych użytkowników. Obecnie znalezienie wyposażenia jedno- lub dwuosobowego nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
Jeśli zamierzacie swoje huśtawki zakupić przez Internet – obowiązkowo przyłóżcie się do poprawnego wykonania pomiarów. Oszczędzi Wam to czasu i problemów związanych z ewentualnym zwrotem.
Materiały i wytrzymałość huśtawki
Równie istotnymi kwestiami w wyborze huśtawki są użyte surowce oraz wytrzymałość całej konstrukcji. Spora część dostępnych na rynku mebli to połączenie stalowego szkieletu, miękkiego, materiałowego siedziska oraz tekstylnego zadaszenia. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które cechuje się niezłą solidnością i wytrzymałością.
Na popularności zyskują także konstrukcje wykończone wikliną. Chociaż prezentują się one naprawdę zdumiewająco, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że mogą one nieco gorzej znosić codzienne użytkowanie.
Należy także wspomnieć o huśtawkach drewnianych. Charakteryzują się one wyjątkową urokliwością, z którą niestety nie zawsze idzie w parze wygoda. Mebel taki zawsze można uzupełnić we własne poduszki, ale tutaj znów pojawia się problem wyboru odpowiednich dodatków.
Wygoda i praktyczność
Dobrym pomysłem w przypadku wyboru mebli ogrodowych zawsze będzie wybranie się do sklepu i samodzielne przetestowanie konkretnego modelu. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości, pozostając zdanymi na poszukiwania internetowe. O ile w takim przypadku nie uzyskamy wglądu w wygodę siedziska, to warto przyjrzeć się temu, jak wygląda kwestia praktyczności huśtawki – jakie zastosowano w niej rozwiązania? Należy tutaj zwrócić uwagę na takie aspekty jak:
- obecność zadaszenia, moskitiery i podpórek pod ręce,
- zakres wychyleń siedziska,
- możliwość położenia siedziska,
- stabilność huśtawki,
- łatwość montażu mebla.
Podsumowanie
Wybór odpowiedniej huśtawki ogrodowej może nie być tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Ogromny wybór produktów podpowiada jednak, że nawet najbardziej wymagający nie powinni mieć problemów ze znalezieniem najlepszego rozwiązania dla siebie.