Modne stroje plażowe

Wybierasz się na wakacyjny urlop? Planujesz spędzić swój wolny czas na plaży, opalając się i kąpiąc w wodzie? Zanim wyjedziesz, powinnaś udać się na zakupy i nabyć odpowiednie, modne stroje plażowe. My w tym krótkim poradniku, podpowiemy ci zaś na co powinnaś zwrócić uwagę podczas wyboru.

Wysoki stan i retro

Przede wszystkim zastanówmy się nad wyborem odpowiedniej kolorystyki. Modne stroje plażowe powinny być utrzymane w pastelach, czerni, złocie, czerwieni lub srebrze. Wybieramy też raczej gładkie stroje plażowe. Jeśli koniecznie chcemy mieć jakiś motyw ozdobny, to raczej kierujmy się w stronę etnicznych ozdób lub kwiatowych wzorów.

Jeśli chodzi o wzór, to mamy do czynienia z powrotem mody z lat siedemdziesiątych, a nawet sześćdziesiątych. Dużą popularnością cieszą się dwuczęściowe stroje kąpielowe z wysokim stanem, które świetnie maskują drobne niedoskonałości sylwetki, takie jak rozstępy czy fałdki na brzuchu. To doskonała propozycja dla tych pań, które już wiedzą, że nie zdążą z wyszczupleniem swojej sylwetki. Taki strój kąpielowy nie tylko jest na topie, ale też pozwoli nam zamaskować ewentualne niedoskonałości. Jeśli chodzi o górę, to sprawdzają się staniki typu bardotka. Panie o małym biuście mogą postawić na stroje kąpielowe push up, które poprawiają wygląd piersi. Chętnie na plażach widzimy też znane wzory z dawnych lat. Chodzi o grochy oraz kwiaty.

Jednoczęściowe czy dwuczęściowe?

To najczęstsze pytanie, jakie zadajemy sobie na zakupach. Tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta – i takie, i takie. Wszystko zależy tutaj od tego, w jakim stroju czujemy się dobrze i jaki będzie najbardziej adekwatny do naszej sylwetki. Jeśli chodzi o jednoczęściowe stroje kąpielowe, to najpopularniejsze są te z modnymi wycięciami na biodrach lub udach, a także wiązane na szyi. Ich konstrukcja pozwala odkryć wybrane partie ciała, jednocześnie ukrywając pozostałe. Kokardy lub biżuteryjne zdobienia, będące najczęściej elementem stanika, stanowią ciekawe urozmaicenie, dzięki któremu strój prezentuje się modnie i kobieco. Szczególną popularnością cieszą się fasony sportowe. Jednak warto pamiętać, że lepiej sprawdzają się one na basenie niż na plaży. Możemy też zdecydować się na modele o asymetrycznych krojach, które całkowicie odsłaniają jedno ramię oraz kostiumy z głębokimi dekoltami, wycięciami na plecach, ramionach lub biodrach. Z kolei modele dwuczęściowe przeznaczone są dla tych pań, które w planach mają długie kąpiele słoneczne. Tutaj nadal na topie jest bikini. Nowoczesne konstrukcje utrzymane w tej formie pozwalają na skorzystanie z bikini także paniom o bardziej obfitych kształtach. To dla nich stworzono nowe kroje, które lepiej maskują pewne niedoskonałości. Na rynku znajdziemy też kostiumy, które łączą cechy jednoczęściowych strojów, jak i dwuczęściowych. To tak zwane monokini, charakteryzujące się mocnymi wycięciami w talii. Często są one produkowane w niezwykle nasyconych barwach i ozdabiane motywem kwiatowym lub zwierzęcym. Ten ma nie tylko przykuć uwagę w danym miejscu, ale też wyszczuplić sylwetkę.

Więcej informacji znajdziesz na Samanta.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *