Moda od A do Z? Poznaj jedyny w Polsce Słownik mody Domodi!

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między prêt-à-porter a haute couture? Ciekawi cię, jaką rolę odegrała w polskiej modzie Grażyna Hase? Jaka jest historia domu mody Dior? Kim była Twiggy? Platforma domodi.pl w 2020 r. przedstawia najbardziej stylowy dodatek każdej fashionistki i nie tylko! 20 stycznia światło dzienne ujrzał pierwszy w Polsce słownik mody w wersji papierowej oraz online.

200 sztuk starannie zaprojektowanych egzemplarzy słownika mody pod koniec stycznia trafiło do rąk wybranych influencerów, projektantów, blogerów i stylistów. Elegancka, poręczna książka zawiera najważniejsze hasła ze branży fashion. Czego można się spodziewać? Przy literze C znajdziemy legendarną Coco Chanel, ale i popularne Conversy. Idąc dalej – w sekcji L możemy zapoznać się z definicją hasła lenonki czy historią marki Ralph Lauren. Trencz, Tiffany, tweed – te hasła widnieją przy T na końcu słownika. Ale ostatnia strona to nie koniec przygody z projektem Domodi. Zależało nam na ujęciu mody w tradycyjny i nowoczesny sposób, stąd drukowana wersja oraz ta online – mówi Marta Kaleta-Domaradzka, jedna z koordynatorek projektu – Wiemy, że moda mieści w sobie gigantyczną ilość haseł, których z każdym sezonem przybywa. Internetowa wersja słownika pozwala na bieżącą aktualizację terminów. To pierwszy tego typu projekt w branży fashion, którego jesteśmy bardzo dumni.

W Słowniku mody Domodi znaleźli się do tej pory tacy ambasadorowie jak: Macademian Girl, Fashionmugging, Marta Siniło, Asia Typek czy Paulina Smaszcz-Kurzajewska i wiele innych znanych postaci. Każda z nich miała za zadanie zinterpretować i opisać wybrane hasło, tworząc autorską definicję. Znane postaci i influencerzy ubrali hasła w słowa, natomiast profesjonalne fotografki – Antonina Lasota, Róża Smółka oraz Anika Batkowska – oddały słowa w postaci wyjątkowych zdjęć obrazujących terminy. Ikony mody, chociażby Coco Chanel, Sonię Rykiel czy Grace Kelly, odwzorowała graficzka Domodi, Angelika Kukioła. W słowniku mody znajdziemy stylowe grafiki znanych postaci utrzymane w miętowym kolorze spójnym z identyfikacją wizualną całej marki Domodi. Czy można chcieć więcej? Domodi na pewno ma apetyt na więcej! Słownik online to tylko początek projektu. Pragniesz zostać twórcą słownika? Masz pomysł na hasło? Odwiedź Słownik mody Domodi i zostań jego częścią już dziś!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *