MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!

magazynkobiet.pl - MOC SPOTKAŃ Gdańsk 3  - MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!

9 maja br., w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń edukacyjnych Moc spotkań, w Centrum Stocznia Gdańska, odbędzie się tradycyjna biesiada w nowoczesnym wydaniu. W roli gospodarzy wystąpi niepowtarzalny duet: pasjonat smaku, Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski. Obaj eksperci opowiedzą o magii stołu, podzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Wstęp jest bezpłatny,
a osoby, wyłącznie pełnoletnie, zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń przez stronę
www.mocspotkan.pl.

Polacy znani są ze swojej gościnności. Cenimy sobie rozmowy przy wspólnym stole, dobre jedzenie
i magię biesiadowania. Z badań1wynika, iż 74% Polaków uważa spotkania z bliskimi i znajomymi za prawdziwe chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że ma na nie coraz mniej czasu. Świętowanie w domu przy suto zastawionym stole staje się rzadkością, a wielogodzinne luźne rozmowy luksusem. Wraz z rosnącym tempem życia i jego digitalizacją ten sposób spędzania wolnego czasu zaczyna zanikać. Tymczasem, badania pokazują, że dla 68% czas spędzony z najbliższymi jest źródłem dobrego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest, by zachować ten piękny zwyczaj wspólnych biesiad i na stałe wprowadzić go do naszego życia. Cykl edukacyjnych wydarzeń Moc spotkań ma na celu przypomnienie o integracyjnej funkcji spotkań wokół stołu, a także pokazanie ich tradycyjnej formy w nowoczesnym wydaniu.

Każde udane przyjęcie to nie tylko wyborne trunki i potrawy, ale przede wszystkim dobry gospodarz. Wita w drzwiach, prowadzi do stołu, tworzy serdeczna atmosferę, dba o gości i oczywiście serwuje wyjątkowe dla podniebienia smaki. Zaprasza do wspólnej biesiady, zabawy, opiekuje się należycie gośćmi, tak, by długo i miło wspominali ten czas – mówi Maciej Starosolski, Globalny  Ambasador marki Wyborowa.Dodaje też: Uczestnikom wydarzeń z cyklu „Moc spotkań” podpowiemy, które polskie smaki komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem, będziemy także wspólnie degustować przygotowane przez Pascala przysmaki – przybliżając jednocześnie ich znaczenie. Nie zabraknie także anegdot, ciekawych historii oraz dobrego humoru. Wierzę, że po tym spotkaniu każdy z 250 gości, zorganizuje podobne dla swoich bliskich, kontynuując rozpoczętą przez nas inicjatywę.

Gdańsk jest już trzecim miastem na mapie wydarzeń edukacyjnych z cyklu Moc spotkań. Kolejnymi, które odwiedzi Pascal Brodnicki i Maciej Starosolski będą: Katowice, Kraków oraz Łódź. Uroczyste podsumowanie odbędzie się w Warszawie.

Harmonogram wydarzeń Moc spotkań w Polsce:
– 24.04 – Poznań, Blow Up Hall.
– 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry.
– 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska.
– 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson.
– 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń.
– 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217.
– 15.06 – Warszawa, Centrum Praskie Koneser
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami wydarzeń z cyklu Moc Spotkań są: Stowarzyszenie Polska Wódka oraz Muzeum Polskiej Wódki.

MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *