MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!

9 maja br., w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń edukacyjnych Moc spotkań, w Centrum Stocznia Gdańska, odbędzie się tradycyjna biesiada w nowoczesnym wydaniu. W roli gospodarzy wystąpi niepowtarzalny duet: pasjonat smaku, Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski. Obaj eksperci opowiedzą o magii stołu, podzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Wstęp jest bezpłatny,
a osoby, wyłącznie pełnoletnie, zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń przez stronę
www.mocspotkan.pl.

Polacy znani są ze swojej gościnności. Cenimy sobie rozmowy przy wspólnym stole, dobre jedzenie
i magię biesiadowania. Z badań1wynika, iż 74% Polaków uważa spotkania z bliskimi i znajomymi za prawdziwe chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że ma na nie coraz mniej czasu. Świętowanie w domu przy suto zastawionym stole staje się rzadkością, a wielogodzinne luźne rozmowy luksusem. Wraz z rosnącym tempem życia i jego digitalizacją ten sposób spędzania wolnego czasu zaczyna zanikać. Tymczasem, badania pokazują, że dla 68% czas spędzony z najbliższymi jest źródłem dobrego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest, by zachować ten piękny zwyczaj wspólnych biesiad i na stałe wprowadzić go do naszego życia. Cykl edukacyjnych wydarzeń Moc spotkań ma na celu przypomnienie o integracyjnej funkcji spotkań wokół stołu, a także pokazanie ich tradycyjnej formy w nowoczesnym wydaniu.

Każde udane przyjęcie to nie tylko wyborne trunki i potrawy, ale przede wszystkim dobry gospodarz. Wita w drzwiach, prowadzi do stołu, tworzy serdeczna atmosferę, dba o gości i oczywiście serwuje wyjątkowe dla podniebienia smaki. Zaprasza do wspólnej biesiady, zabawy, opiekuje się należycie gośćmi, tak, by długo i miło wspominali ten czas – mówi Maciej Starosolski, Globalny  Ambasador marki Wyborowa.Dodaje też: Uczestnikom wydarzeń z cyklu „Moc spotkań” podpowiemy, które polskie smaki komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem, będziemy także wspólnie degustować przygotowane przez Pascala przysmaki – przybliżając jednocześnie ich znaczenie. Nie zabraknie także anegdot, ciekawych historii oraz dobrego humoru. Wierzę, że po tym spotkaniu każdy z 250 gości, zorganizuje podobne dla swoich bliskich, kontynuując rozpoczętą przez nas inicjatywę.

Gdańsk jest już trzecim miastem na mapie wydarzeń edukacyjnych z cyklu Moc spotkań. Kolejnymi, które odwiedzi Pascal Brodnicki i Maciej Starosolski będą: Katowice, Kraków oraz Łódź. Uroczyste podsumowanie odbędzie się w Warszawie.

Harmonogram wydarzeń Moc spotkań w Polsce:
– 24.04 – Poznań, Blow Up Hall.
– 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry.
– 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska.
– 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson.
– 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń.
– 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217.
– 15.06 – Warszawa, Centrum Praskie Koneser
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami wydarzeń z cyklu Moc Spotkań są: Stowarzyszenie Polska Wódka oraz Muzeum Polskiej Wódki.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *