Młynek pełen tego, co najlepsze

magazynkobiet.pl - kawa 1050x787 - Młynek pełen tego, co najlepsze

O kawie starają się wiedzieć jak najwięcej. Wycisnąć z każdego pojedynczego ziarnka tajemnicę, będącą wręcz balsamem dla duszy. Przemycają zachwycające zakątki świata do filiżanek, z których wydobywający się aromat i smak zabiera gości w najbardziej nieoczekiwaną podróż. Świeżo palona i zmielona kawa otwiera przestrzeń dla energii i realizowanych marzeń. Łącząc je z dobrą zabawą w Kreatywnej Cafe.

Mało kto wyobraża sobie dzień bez kawy. Leniwe popołudnie z książką, spotkanie z przyjaciółmi, gdzie rozmowom często nie ma końca. Czasem chwila dla siebie, aby w skupieniu zatrzymać myśli i czas, podróżując po zakątkach tego, co nam w duszy gra. Głęboko wdychając aromat i niewielkimi łykami odkrywając za każdym razem inną nutę.

Oblicza kawy

Miejscem przytulnym, które sprzyja i – jak muzyka – łagodzi obyczaje, jest ciesząca się popularnością klubokawiarnia Kreatywna Cafe. Kameralna i niejako w oddali, powoduje, że kto raz tu zajdzie, z pewnością zatrzyma się na dłużej, a przynajmniej na jedną, inną niż wszystkie, filiżankę bądź szklaneczkę kawy.

– Świadomość tego, czym jest dobra kawa, coraz bardziej wzrasta. Stare instant metody zaczynają powoli odchodzić do lamusa, przegrywając z niewielką filiżanką jakościowego napoju – opowiada Łukasz Smukała, właściciel Kreatywnej Cafe.

Nowy rok to wiele pomysłów i nowych realizacji. W kooperacji z palaczem kawy powstała butikowa marka kawy ziarnistej – Kreatywna Beans. Kreatywna kawa zyskuje coraz szersze grono zwolenników, którzy uwielbiają ją smakować zarówno przy kawiarnianym stoliku, jak i w zaciszu domowego salonu. Właśnie w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania gości asortyment regału z kawą oraz sklepu on-line systematycznie się powiększa. Nie ma więc powodu do obaw, że to, co dobre, szybko się skończy.

– Autorskie mieszanki, ziarna singlowe średnio i jasno palone oraz specialty to propozycje, jakie zaczynamy promować w naszym sklepie. Pracujemy nad otwarciem kolejnego lokalu, który najprawdopodobniej ujawni się pod inną nazwą, jednak z pewnością będzie spójny z Kreatywną pod względem jakości kawy. Pragniemy, aby Kreatywna Cafe zachwycała mieszkańców Trójmiasta nie tylko kawą, ale również kameralnymi eventami i małymi imprezami, często z atrakcjami o charakterze wernisaży – zdradza właściciel.

Podróż dookoła świata

Planów jest wiele. Sprawdzona lokalizacja w gdańskim Garnizonie jest sprzymierzeńcem, aby śmiało je urzeczywistniać. Sporo wydarzeń będzie miało miejsce już w bieżącym kwartale i patrząc na zadowoloną klientelę można mieć pewność, że wielu z nas z uwagą będzie obserwowało informacje o dobrej zabawie.

– Zapach kawy i pysznego ciasta będzie nieodłącznym towarzyszem każdej chwili spędzonej w Kreatywnej. Wykonane autorsko słodycze to raj dla podniebienia. Klienci podkreślają, że przygotowywane na miejscu ciasta mają rewelacyjny i jednocześnie unikatowy smak – docenia kunszt swoich pracowników Łukasz Smukała.

Beza Daquoise i Brownie pod masłem orzechowym to tzw. szlagiery idealnie komponujące się z Kreatywna Beans. Marka własna klubokawiarni już teraz subtelnie wycieka na rynek, dlatego kawosze wiedzą, jak wejść w posiadanie osobistej paczki świeżego ziarna.
– W tym roku spróbujemy się odrobinę pochwalić, tym co podajemy. Wierzymy, że planowane cykliczne degustacje bardzo szybko skradną serca odwiedzających kawiarnię.

W określonych godzinach będziemy zaparzać degustacyjne porcje skrajnie różnych pod względem profilu ziaren. Wszystko po to, by laik mógł zauważyć i zrozumieć różnicę między ziarnem z Afryki i Ameryki Południowej – tłumaczy szef Kreatywnej Cafe.
Jak najlepiej dokonać misterium zaparzania będą mogli się przekonać uczestnicy zarówno degustacji, jak i warsztatów kawowych. Warto śledzić facebookowy profil lokalu, aby wiedzieć, co w kreatywnej kawie piszczy.

Emocje w filiżance

Świat kawy, jak podkreślają znawcy, to mnóstwo tajemnic.
– Cieszę się, że goście postrzegają lokal, jako specjalistyczny. To dowód, że nasze działania idą zgodnie z oczekiwaniami. Cyklicznie prowadzimy warsztaty doceniane przez uczestników. Chwile z kawą trwają około 2-3 godzin. Bazują na różnych, alternatywnych metodach parzenia jak drip, chemex, czy aeropress. Kameralne, 6-osobowe meetingi obfitują w solidną dawkę kofeiny, wiedzy i przydatną część praktyczną. Po takim spotkaniu jego uczestnicy posiadają umiejętności, które pozwolą zaskoczyć gości, parząc im pyszną kawę, której tamci nigdy nie mieli okazji skosztować – podkreśla pan Łukasz.

Nazwa zobowiązuje, dlatego drzwi klubokawiarni są zawsze szeroko otwarte, a ekipa pozostaje elastyczną nawet na wyszukane potrzeby gości. Niestandardowe prośby czy pozornie górnolotne oczekiwania to wyzwania, z jakimi z przyjemnością mierzy się załoga lokalu. Miejsce na mapie, w którym każde spotkanie będzie miało odpowiedni do okazji aromat. Otwartość i umiejętność sprostania rzeczom na pozór niemożliwym to zaleta niewielkiej, przytulnej kawiarni, która w ciągu dnia jest miejscem chilloutu, po to, by wieczorem stać się pubem, w jakim dzieją się niesamowite imprezy skrojone na miarę oczekiwań gości.

Młynek pełen tego, co najlepsze
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *