Młodsza dzięki własnej krwi

Zastanawiasz się, co zrobić, aby jak najdłużej zachować młody wygląd? Wprawdzie naukowcy nie odkryli jeszcze eliksiru wiecznej młodości, ale już dziś możesz cieszyć się promienną, świetlistą i młodą cerą dzięki własnym komórkom. Ciało człowieka kryje w sobie materiał, który w rękach lekarza medycyny estetycznej może zatrzymać czas.

Koncentrat z krwi
Modelki i gwiazdy show-biznesu z całego świata oszalały na punkcie terapii anti-aging z wykorzystaniem własnej krwi. Regeneris, wampirzy lifting lub potocznie zwany Drakulą to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym, które zawiera uderzeniową dawkę czynników wzrostu. Zaaplikowane w skórę osocze stymuluje w niej procesy naprawcze, odmładza i pobudza do regeneracji. Efekty zobaczysz już po tygodniu, a po miesiącu twoja skóra będzie w szczytowej formie.

Zabieg, który znajduje rzesze fanek wśród celebrytek (korzystają z niego m.in. Kim Kardashian, Bar Refaeli, Gisele Bundchen, a w Polsce – Joanna Krupa, Agnieszka Włodarczyk czy Paulina Sykut-Jeżyna) zaliczany jest do innowacyjnych zabiegów autologicznych, czyli wykorzystujących własne komórki i tkanki. – Dzięki temu, że pochodzą one od pacjenta wykluczone zostaje ryzyko nietolerancji. Koncentrat płytek krwi i osocza wpływa na poprawę kondycji skóry, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także wygładza drobne zmarszczki – tłumaczy dr n. med. Kamila Skrętkowicz-Szarmach, specjalista medycyny estetycznej.

Przebieg zabiegu

W początkowej fazie zabiegu lekarz pobiera od pacjenta krew, która następnie poddawana jest odwirowaniu w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu erytrocyty i leukocyty oddzielone zostają od osocza zawierającego płytki krwi. – Pacjent nie musi wcześniej specjalnie przygotowywać się do zabiegu ani być na czczo. Aby zwiększyć poczucie komfortu i zredukować uczucie bólu skóra przed zabiegiem znieczulana jest kremem Emla lub zostaje schłodzona specjalnym aparatem Cry-T Cooler. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Lekarz, podobnie jak przy mezoterapii, ostrzykuje skórę osoczem: w zależności od jej potrzeb punktowo lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i bruzd – tłumaczy dr Kamila Skrętkowicz-Szarmach.

Efekty

Pierwsze efekty działania osocza zauważalne są niemal natychmiast, a niewielkie ślady po igle czy drobne siniaczki wchłaniają się w błyskawicznym tempie. Poprawa jakości skóry następuje mniej więcej po trzech tygodniach od zabiegu. Stopniowo cera staje się coraz bardziej świetlista, gładka i napięta, a skóra nabiera zdrowego i jednolitego kolorytu. W zależności od stanu wyjściowego, efekty utrzymują się od jednego do trzech, a nawet czterech miesięcy. Aby uzyskać spektakularne efekty, warto zdecydować się na zabieg w serii.

Działanie

Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego wykorzystuje zdolności uwalnianych z płytek krwi czynników wzrostu. Stymulują one naprawę uszkodzonych tkanek, poprawiają mikrokrążenie i przyczyniają się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Z tego powodu „wampirzy lifting” wykorzystywany jest również do regeneracji mieszków włosowych. Przyspiesza wzrost włosów, zapobiega ich wypadaniu, a nawet może spowodować ich odrost w przypadku łysienia androgenowego czy plackowatego. Na efekty trzeba jednak poczekać od trzech miesięcy do pół roku, gdyż tyle trwa proces regeneracji włosów.

 

Miejsca w Trójmieście, gdzie można wykonać zabieg:

Centrum Medyczne dr Kubik, Gdynia, ul. Hryniewickiego 6C/9
Dermis Gabinet Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Laserowej, Gdańsk, ul. Fieldorfa 21
Holistic Clinic, Gdynia, Al. Zwycięstwa 241/6

 

EFEKTOWNE POŁĄCZENIA

ZMARSZCZKI, UTRATA JĘDRNOŚCI SKÓRY

laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe
Połączenie zabiegów spotęguje efekt
odmłodzenia i pobudzi skórę do regeneracji.

PRZESUSZONA, POZBAWIONA BLASKU SKÓRA

Kwas hialuronowy + osocze bogatopłytkowe
Koktajl poza cennymi płytkami krwi dostarczy skórze
niezbędne sole mineralne, witaminy A,D,E,K oraz
kwasy tłuszczowe

IDEALNE DLA…

Wampirzy lifting” to idealny zabieg dla
zwolenników terapii anti-aging
inspirowanych naturą. Polecany jest on osobom, którym zależy
na poprawie jakości skóry, a nie radykalnych
metodach odmładzania.

 

Dr n. med. Kamila Skrętkowicz-Szarmach
Lekarz dermatolog, specjalista w dziedzinie medycyny
estetycznej. Należy do Polskiego Towarzystwa
Dermatologicznego. Prowadzi własne Centrum
Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dermis w Gdańsku.

Warto wiedzieć:
 pierwszy zabieg wykonaj przed weekendem lub
dniem wolnym – przekonasz się, jak reaguje Twoja
skóra;
 pamiętaj o przeciwwskazaniach do zabiegu, tj.
choroby krwi, nowotwory, ciąża, laktacja;
 7 dni przed i po wykonaniu wskazanego zabiegu
nie korzystaj z interwencji stomatologicznych;
 przez 24 h po zabiegu nie wykonuj makijażu;
 wybierając kosmetyki pielęgnacyjne po zabiegu
kieruj się radami lekarza medycyny estetycznej;
 nie korzystaj z terapii Regeneris przechodząc
infekcję bakteryjną lub wirusową czy też
przyjmując leki zmniejszające krzepliwość krwi.

 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *