Metamorfoza uśmiechu w Nawrocki ClinicUśmiech ma niesamowitą moc. Redukuje wpływ stresu na serce, zwiększa produkcję endorfin i potrafi otworzyć nie jedne drzwi. Ma przełożenie praktycznie na każdą sferę życia. Jest istotnym elementem naszego wyglądu, a ten z kolei często wpływa na to, jak jesteśmy odbierani i oceniani. Co zrobić, kiedy stan naszego uzębienia nie pozwala nam się szczerze uśmiechać i ogranicza nas w osiąganiu zamierzonych celów? Odpowiedzią jest Nawrocki Clinic jedna z najnowocześniejszych Klinik Stomatologicznych w Polsce.

Metamorfoza uśmiechu

Simplant to zaawansowany program, wykorzystujący nawigację komputerową do planowania zabiegu implantologicznego. Proces ten składa się z trzech etapów. W pierwszym wykonywane jest zdjęcie tomograficzne CBCT, pozwalające na trójwymiarowe wizualizowanie anatomii kości szczęki i żuchwy. Kolejny etap to wewnątrzustny cyfrowy wycisk, obrazujący jamę ustną. Dane pozyskane z tych etapów analizowane są przez oprogramowanie Simplant, dzięki któremu lekarz jest w stanie precyzyjnie, jak nigdy wcześniej, zaplanować przyszłą pozycję implantu. Precyzja nie jest jedynym atutem Simplant. Do niedawna na odbudowę protetyczną trzeba było czekać nawet kilka miesięcy. Było to związane z długim okresem integracji implantu z kością. Dzięki cyfrowym technikom oraz znajdującemu się w Nawrocki Clinic laboratorium protetycznemu czas ten został skrócony do minimum. Pacjent tego samego dnia wychodzi z Kliniki ciesząc się nowym, pięknym uśmiechem.

Zaprojektować uśmiech

Choć może wydawać się to niewiarygodne, w Nawrocki Clinic, wraz z udziałem Pacjenta projektowany jest przyszły uśmiech Pacjenta. Wszystko za sprawą specjalnego protokołu DSD Digital Smail Design opracowanego przez dr Christiana Coachmana z Brazylii. Używane są do tego zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym, zdjęcia RTG oraz specjalne modele diagnostyczne, które analizowane są przez program komputerowy. Efekt jest niesamowity. Program bierze pod uwagę wielkość zębów, ich kształt, położenie oraz umiejscowienie w dziąsłach i pokazuje efekt, jaki zostanie osiągnięty już po przeprowadzonym zabiegu. Pacjent widzi końcowy efekt na monitorze ,co więcej mieć także realny wpływ na wygląd swojego nowego uśmiechu. Dodatkowo wykonywany jest tzw. mock up. Co to takiego? W ustach Pacjenta zakładane są prowizoryczne licówki imitujące finalny efekt. Dzięki temu Pacjent ma wpływ na ostateczny kształt i kolor swoich zębów.

Korony i licówki

Jak odbudować tkanki zęba, zmienić jego kształt czy kolor? Odpowiedzią są korony i licówki. W Nawrocki Clinic stosowane są pełnoceramiczne uzupełnienia, które najdoskonalej z wszystkich dostępnych na rynku imitują naturalne zęby. CAD-CAM – CEREC nowoczesny system stosowany w Nawrocki Clinic umożliwia lekarzowi po opracowaniu zęba pod koronę, wykonanie skanu, dzięki któremu powstaje cyfrowy wycisk. Ten z kolei pozwala technikowi dentystycznemu zaprojektować gotowe uzupełnienie i to zaledwie w ciągu paru minut. W Nawrocki Clinic stosuje się korony pełnoceramiczne w przeciwieństwie to innych klinik, gdzie często wykorzystuje się korony na podbudowie metalowej czy na podbudowie z tlenku cyrkonu. Budulec koron pełnoceramicznych praktycznie do zera niweluje ryzyko wystąpienia ewentualnych stanów zapalnych dziąseł, wyklucza również migrację jonów metalu do dziąseł, czyli tzw. korozję oraz wystąpienie podrażnień, przebarwień czy uczuleń. Korony w Nawrocki Clinic frezowane na miejscu w Klinice przy pomocy technologii CAD/CAM. To pozwala na precyzyjnie modelować podbudowy w przeciwieństwie do ręcznego modelowania czy techniki odlewniczej metalu. Fakt, że klinika posiada własne laboratorium protetyczne ma ogromne znaczenie. Lekarze mają możliwość komunikowania się z technikiem, a to zdecydowanie przekłada się na jakość i czas ich pracy. Wykonanie korony obejmuje jedną wizytę, podczas której ząb jest przygotowywany do nałożenia korony. Nadawany jest mu także odpowiedni kształt i dobierany jest kolor odbudowy tak, aby idealnie komponował się z resztą uzębienia. Na koniec nakładana jest korona tymczasowa. Co ważne zabieg ten jest zupełnie bezbolesny. Technicy dentystyczni z Nawrocki Clinic cały czas poszerzają swoją wiedzę, biorąc udział w licznych szkoleniach. Dzięki temu ich prace protetyczne to istne dzieła sztuki.

Nawrocki Clinic to połączenie rzetelnej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i najnowocześniejszej technologii. Zespół kliniki stawia sobie za cel oferowanie kompleksowych usług na najwyższym poziomie. Umożliwia mu to nie tylko dostęp do innowacyjnych procedur takich jak Simplant, CAD-CAM – CEREC, DSD czy własne nowoczesne laboratorium protetyczne, ale również ogromne zaangażowanie i pasja całego zespołu. To dlatego Nawrocki Clinic jest jedną z najprężniej rozwijających się placówek stomatologicznych w Polsce.5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *