Medycyna estetyczna – jakie zabiegi cieszą się szczególną popularnością?

Medycyna estetyczna jest działem estetologi medycznej. Obejmuje procedury, których stosowanie jest dopuszczalne jedynie dla lekarzy z prawem wykonywania zawodu. Tylko lekarz może przepisywać stosowne leki oraz wykonywać zabiegi o niewielkim stopniu inwazyjności, których celem jest poprawa wyglądu, atrakcyjności pacjenta. Procedury medycyny estetycznej są w większości zorientowane na profilaktykę starzenia się skóry oraz zabiegi rekonstrukcyjne odtwarzające stan skóry sprzed tego procesu. Celem medycyny estetycznej jest wyłącznie poprawa atrakcyjności fizycznej pacjenta, co pośrednio poprawia jego komfort życia. Historia zabiegów doskonalących i poprawiających atrakcyjność fizyczną zaczyna się już w starożytności. W cywilizacjach Egiptu, Grecji i Rzymu kult piękna ciała ludzkiego był powszechny. W Polsce rozwój medycyny estetycznej datuje się na początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W naszym kraju medycyna estetyczna nie stanowi odrębnej specjalizacji lekarskiej, a stosowne zabiegi może wykonywać każdy lekarzz prawem wykonywania zawodu po ukończeniu studiów podyplomowych lub stosownych szkoleń.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa rośnie popularność zabiegów medycyny estetycznej. Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że zabiegi są coraz bardziej skuteczne, coraz bardziej bezpieczne i coraz mniej uciążliwe dla pacjenta. Przywracanie młodego wyglądu głównie polega na wygładzeniu zmarszczek, ujędrnieniu skóry i wymodelowaniu sylwetki. Medycyna estetyczna zajmuje się też poprawą defektów estetycznych o różnym podłożu, takich jak: blizny, rozstępy, cellulit i inne defekty urody powodujące dyskomfort płynący z własnego wyglądu. Do najpopularniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej zaliczamy: wypełniacze do iniekcji skórnych redukujące zmarszczki, chemiczne peelingi wygładzające skórę, toksynę botulinową rozluźniającą mięśnie, zabiegi laserowe usuwające wierzchnie warstwy skóry, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego redukujące zmarszczki lub blizny, preparaty do wstrzyknięć zwiększające elastyczność, gładkość i miękkość skóry. Wszystkie zabiegi stosowane w medycynie estetycznej, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej opierają się wyłącznie na zabiegach o charakterze małoinwazyjnym, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej i nie wymagają pobytu w szpitalu.

Nowoczesne technologie stosowane w medycynie estetycznej

Każde Centrum Medycyny Estetycznej wykorzystuje dostosowane do potrzeb klientów sprawdzone nowoczesne procedury zabiegowe. Na przykład w Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed w Krakowie najpopularniejsze zabiegi to: Endermologia czyli inteligentna metoda symulacji skóry, Mezoterapia będąca sprawdzoną metodą rewitalizacji skóry, terapie likwidacji zmarszczek z użyciem Toksyny botulinowej, Kwasu hialuronowego itp., leczenie nadmiernego pocenia się z wykorzystaniem Toksyny botulinowej, Sunekos czyli innowacyjny zabieg poprawiający nawilżenie skóry, Peelingi medyczne usuwające zbędne warstwy naskórka, powiększanie i modelowanie ust, VPL jest bezpieczną technologią laserową do zamykania naczynek, likwidacji przebarwień oraz usuwania zbędnego owłosienia oraz cała gama zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Wszystkie zabiegi wykonywane przez doświadczony zespół medyczny są bezpieczne i mało uciążliwe dla klienta.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *