Masażer intymny – zakup, który warto rozważyć

kobieta w łóżku

Kobiece potrzeby, dotyczące sfery intymnej, mogą być bardzo zróżnicowane. Jednak nie sposób nie zauważyć, że bardzo często związane są z jednym miejscem na ciele. Odpowiednie do niego podejście może znacząco odmienić życie erotyczne, czy to singielek, czy kobiet pozostających w związkach. O czym mowa? Odpowiedź nie będzie zaskoczeniem…

Sekrety, które kryje klitoris

Co jest najbardziej erogenną sferą u kobiet? Zapewne mózg, w którym rodzi się podniecenie, pożądanie, który odpowiada za to, że chcemy mieć ochotę na zbliżenie. Nie bez powodu mówi się, że u kobiet seks rodzi się w głowie. Jednak zaraz za nim, jako najbardziej czułe na stymulację miejsce, musimy wymienić łechtaczkę. Organ ten teoretycznie jest znany wszystkim kobietom, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z jego złożoności. Część zewnętrzna jest bowiem tylko fragmentem łechtaczki, wcale nie największym. Pozostała część skrywa się pod tkankami, mierząc w sumie kilkanaście centymetrów długości. Składa się 8-10 tysięcy zakończeń nerwowych, które łączą się z innymi strefami intymnymi, co przekłada się na jej wrażliwość na przeróżne formy stymulacji.

I, jak mówi statystyka, to właśnie pobudzenie łechtaczki jest dla większości kobiet nie tylko najpewniejszym, ale też najbardziej ulubionym sposobem na orgazm (więcej na ten temat przeczytacie na blogu https://www.erotino.pl/blog/porady/masaz-i-stymulacja-lechtaczki). Około 3/4 kobiet do naprawdę satysfakcjonującego orgazmu potrzebuje właśnie odpowiedniego podejścia do łechtaczki, nie zaś wyłącznie stymulacji waginalnej, jak często wydaje się męskiej części populacji. Jak zapewnić to odpowiednie podejście?

Masażery dla kobiet

Wśród najczęściej polecanych gadżetów erotycznych prym wiodą wibratory. Oczywiście nie przeczymy, że mają one swoje zalety. Jednak nie zawsze i nie dla każdej kobiety taki zakup będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Natomiast masażery do łechtaczki sprawdzą się praktycznie w każdym przypadku.

Ten typ akcesoriów nakierowany jest na stymulację zewnętrzną i również występuje w szerokiej gamie modeli, które mogą spełnić intymne wymagania większości kobiet. Najczęściej są to masażery wykonane z silikonu, czyli tworzywa bezpiecznego, hipoalergicznego, ale także, co przecież ważne, miłego i przyjaznego w dotyku.

Ich wygląd i konstrukcja może być bardzo różna – bo i różne mogą być potrzeby kobiety. Najbardziej popularne są nieduże modele, które wygodnie mieszczą się w dłoni i pozwalają swobodnie prowadzić w odpowiednie miejsce. Jednakże panie bardziej wymagające pod względem intensywności stymulacji mogą zainteresować się także większymi masażerami, tzw. magicznymi różdżkami, których siła pracy jest zaskakująco duża – w tym nawet zasilanymi z sieci elektrycznej, a nie bateriami czy ładowanymi.

Na drugim biegunie stoją kobiety, które z kolei stawiają na delikatność i subtelność i dla których klasyczne gadżety wibrujące są zbyt silne i powodują dyskomfort w czasie używania. Tu z kolei pomocne mogą być masażery bazujące nie na wibracji czy pulsacji, ale stymulujące za pomocą fal powietrza, czyli tzw. bezdotykowe. Pełniejsza oferta dostępna jest na stronie butiku erotycznego erotino.pl.

Zaletą masażerów intymnych jest to, że skupiają całą swoją pracę i wagę na sferze, która jest najbardziej wrażliwa na pobudzenie. Taki zakup sprawdzi się zarówno w czasie solomiłości, jak i gry wstępnej z osobą partnerującą. Nawet podczas „klasycznego” seksu można mieć dzięki nim wiele radości i zabawy, sterując własnym podnieceniem i nie zdając się wyłącznie na starania partnera. Czy zatem warto kupić masażer intymny? Oczywiście.

3/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *