Malowanie po numerach. Czym jest i dlaczego warto?

malowanie po numerach - wyjaśniamy czym jest i od czego zacząć!

Dla niektórych może to być sposób na spędzanie wolnego czasu, dla innych szansa na realizowanie swojej skrytej pasji. Malowanie po numerach to świetna forma rozrywki, która pozwoli w prosty sposób stworzyć własny obraz. To także doskonały sposób na przygotowanie odpowiedniego prezentu, zamieniając zdjęcie z wakacji w piękne dzieło sztuki.

  1. Malowanie po numerach – Sposób na spędzenie wolnego czasu
  2. Jak się przygotować, żeby tworzyć obrazy malowane po numerach?
  3. Co zawiera zestaw, pozwalający na malowanie obrazów po numerach?
  4. Wskazówki, które sprawią, że namalowany obraz zrobi wrażenie

1. Malowanie po numerach – Sposób na spędzenie wolnego czasu

Malowanie obrazu po numerach to system, który pozwala zrozumieć koncepcję, że obraz składa się z wielu kształtów kolorów. W praktyce wygląda to tak, że obraz, który będziemy malować podzielony jest na kształty. Do każdego z nich przypisana jest określona liczba, która także odpowiada za konkretny kolor. Dobierając odpowiedni kolor farby do poszczególnego elementu tworzymy własny piękny obraz. Wyjątkowe zdolności manualne nie będą tutaj konieczne. Dzięki temu także osoby dopiero wchodzące do świata sztuki poradzą sobie doskonale z malowaniem obrazu.

2. Jak się przygotować, żeby tworzyć obrazy malowane po numerach?

Żeby w pełni czerpać satysfakcję z malowania po numerach należy się do niego odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Przede wszystkim istotna jest przestrzeń, w której oddawać się będziemy naszej pasji. Warto zadbać o to, aby miejsce, w którym będziemy malować było przyjemne i pozwalało nam w pełni się zrelaksować. Musimy mieć także wystarczająco dużo miejsca na rozłożenie płótna oraz farb. Należy zadbać o to, aby pokój był odpowiednio oświetlony, szczególnie jeśli będziemy malować obraz składający się z wielu numerów.

Do malowania dobrze przygotować sobie odpowiedni stół lub biurko. Ważne, aby czuć się komfortowo. Można także zmieniać pozycje. Żeby uniknąć bólu pleców i szyi nie należy się garbić podczas malowania.

W trakcie malowania przyda się szklanka wody oraz ręczniki papierowe. To pozwoli utrzymać pędzel w stanie wilgotnym. Płótno, które dostępne jest w zestawie, jest wysokiej jakości i nadaje się bezpośrednio do użycia. Nie trzeba go wcześniej naciągać i wyrównywać. Do malowania można także użyć sztalugi zamiast stołu.

3. Co zawiera zestaw, pozwalający na malowanie obrazów po numerach?

W zestawie do malowania po numerach znajdzie się wydrukowany kontur obrazu, który będziemy malować, małe puszki z farbą w wystarczającej ilości, aby skończyć obraz oraz pędzel. Można używać także własnych farb, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Zestawy przeważnie zawierają farby akrylowe lub olejne. Niekiedy zdarzają się zestawy z akwarelą lub ołówkiem. Dla początkujących najlepszym wyborem są farby akrylowe, ponieważ szybciej wysychają, a do umycia pędzla wystarczy zwykła woda. Żeby zacząć swoją przygodę z malowaniem po numerach, można zamówić odpowiedni zestaw na stronie https://artimento.pl/.

4. Wskazówki, które sprawią, że namalowany obraz zrobi wrażenie

Ponieważ pędzel w zestawie zwykle jest mały, warto przygotować także własny, większy pędzel, który ułatwi malowanie większych powierzchni. Dobrze jest malować od najciemniejszych kolorów do najjaśniejszych lub odwrotnie. Nie należy zanurzać w farbie całego włosia pędzla, a jedynie jego końcówkę. Natomiast samo malowanie powinno odbywać się powoli i starannie, delikatnie naciskając i zaginając końcówkę pędzla na płótnie.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *