Mała łazienka – jaką pralkę wybrać do ciasnego wnętrza?

new washing machine with open door, closeup

Aranżacja małej łazienki to nie lada wyzwanie. Nieduża powierzchnia znacznie ogranicza możliwości, ale nawet na najmniejszym metrażu da się stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór sprzętów, w tym pralki. Jak znaleźć pasujący model?

Jakie pralki sprawdzą się w małej łazience?

Odpowiedzią na potrzeby właścicieli małych łazienek są pralki slim. To urządzenia o głębokości nieprzekraczającej 39,9 cm. Dzięki takim wymiarom można je zmieścić nawet w niewielkich przestrzeniach i wciąż cieszyć się funkcjonalnością sprzętu. Przeważnie cechują się średnią pojemnością bębna, czyli 6–7 kg.

Wymiary pralki slim mogą być różne, więc przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z szerokościami i wysokościami poszczególnych modeli. Należy rozważyć również dogodny sposób załadunku – od przodu lub od góry. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na maksymalną prędkość wirowania. Przeważnie znajduje się ona w zakresach:

  • 1200–1299 obr/min;
  • 1000–1099 obr/min.

Polecane pralki slim – na co zwrócić uwagę?

Pralki automatyczne slim nie oznaczają rezygnacji z ważnych funkcji i parametrów charakterystycznych dla większych modeli. Warto zwrócić uwagę na to, czy w ich konstrukcji znajduje się silnik inwerterowy. Taki komponent to synonim cichszej pracy i efektywności energetycznej urządzenia.

Mniejsza głębokość pralki slim nie wpływa negatywnie na liczbę programów prania. Wciąż można bez trudu znaleźć modele oferujące różne tryby, w tym antyalergiczne, nocne, ekonomiczne czy dziecięce. Dla komfortu własnego i pozostałych domowników powinno się stawiać na urządzenia o jak najniższym poziomie hałasu podczas wirowania.

Większość wysokiej klasy modeli oferuje opcję automatyki wagowej. Oznacza to, że sprzęt samodzielnie waży zawartość bębna i dopasowuje do niej odpowiedni czas prania. W ten sposób urządzenie staje się bardziej wodo- i energooszczędne. W mieszkaniach rodzin z dziećmi warto zwrócić uwagę na obecność ochrony rodzicielskiej. To blokada panelu sterowania, która uniemożliwia maluchom zmianę ustawień podczas prania.

Przed zakupem powinno się przeczytać jak najwięcej opinii dotyczących poszczególnych urządzeń. W ten sposób łatwo znaleźć najmniej awaryjne pralki slim. Można sugerować się także renomą producentów czy poleceniami doradców w sklepach stacjonarnych, szczególnie gdy ma się problem z wyborem.

Pralki slim – dodatkowe funkcje

Niezawodne pralki slim to te, które oferują sporo ciekawych funkcji. Jedną z nich stanowi ochrona przed zagnieceniami. W takich urządzeniach przeprowadza się łagodne wirowanie, co sprawia, że wiele ubrań w ogóle nie wymaga prasowania. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko czas na pracy z żelazkiem, ale także ilość zużywanego prądu.

Najmniejsze pralki slim mogą mieć takie funkcje dodatkowe jak:

  • możliwość skrócenia czasu prania – przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy chce się jak najprędzej skorzystać z ubrań umieszczonych w bębnie;
  • program antyalergiczny – modele wyposażone w specjalne dozowniki pary wodnej, usuwającej szkodliwe drobnoustroje;
  • pranie wstępne – przydatne przy bardzo zabrudzonych tkaninach, oznacza dodatkową fazę pracy, która usuwa najbardziej uporczywe plamy.

Nieduże modele to rozwiązanie nie tylko do małych łazienek, ale i ciasnych pomieszczeń gospodarczych. Pralki super slim 33 cm sprawdzą się w najbardziej wymagających aranżacjach. Warto dokładnie przeanalizować wszelkie opcje i parametry poszczególnych urządzeń, by móc w pełni cieszyć się ich funkcjonalnością nawet na niewielkim metrażu.

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *