Legginsy do ćwiczeń – jakie wybrać?

kobieta w legginsach na łące

Legginsy do ćwiczeń to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów mody sportowej. Są modne, dobrze wyglądają z topami i bluzami, ale przede wszystkim są niesamowicie wygodne i elastyczne, dzięki czemu idealnie nadają się nawet do intensywnej aktywności fizycznej. Jednak szeroki asortyment legginsów w sklepach, różnorodność modeli i wzorów nie ułatwia wyboru egzemplarza dla siebie. Czym zatem kierować się przy wyborze legginsów do ćwiczeń?

Jak wybrać legginsy do ćwiczeń? 

Legginsy do ćwiczeń z wysokim stanem

Odpowiedź na to pytanie warto zacząć od przedstawienia dwóch podstawowych fasonów legginsów – z niskim i wysokim stanem. Chociaż na trening można też założyć legginsy biodrówki, legginsy fitness z wysokim stanem lub kolarki damskie z wysokim stanem zapewnią Ci większą wygodę. Szeroki pas w takim modelu legginsów przytrzymuje je w miejscu nawet przy intensywnym treningu i głębokich skłonach. 

Ponadto model legginsów z wysokim stanem wspaniale modeluje sylwetkę – „robi” talię i maskuje niedoskonałości figury takie jak boczki i wałeczki tłuszczu.

piękna dziewczyna w legginsach do ćwiczeń

Legginsy do ćwiczeń z materiału technicznego

Każde legginsy wykonane są z elastycznego, rozciągliwego materiału – to cecha wyróżniająca ten rodzaj ubrania. Jednak w przypadku legginsów do ćwiczeń ważne jest także, aby materiał, z którego są uszyte, dobrze odprowadzał wilgoć. Taka cecha zwiększa komfort podczas treningu, ponieważ pocenie nie jest tak mocno odczuwalne jak w ubraniach z bawełnianych tkanin.

Materiał legginsów sportowych musi być też solidny i wytrzymały, aby przetrwał intensywny trening bez przetarć i uszkodzeń.

Kolorowe legginsy do ćwiczeń? Czemu nie!

Lubisz, kiedy Twój strój jest nie tylko praktyczny, ale też atrakcyjny wizualnie? Kolorowe legginsy sportowe to jeden z ostatnich modowych trendów spotykany nie tylko na siłowniach, ale też w casualowych stylizacjach. Legginsy z printem zaczerpniętym z dzieł sztuki, motywami zwierzęcymi i roślinnymi to ciekawy sposób na wyróżnienie siebie i dobre samopoczucie nawet podczas najbardziej intensywnego treningu!

dwie dziewczyny w strojach do ćwiczeń

Kolarki damskie, legginsy w góry – do jakich aktywności zakładać legginsy?

Legginsy to dobry strój właściwie do każdego rodzaju ćwiczeń i aktywności sportowej. Bardzo dobrze sprawdzą się w trudniejszych warunkach, np. podczas treningu w górach, gdzie ważna jest jednocześnie swoboda ruchu, jak i ochrona przed wychłodzeniem. Legginsy w góry można założyć do hikingu, trekkingu, biegania i nordic walkingu.


Legginsy często wybierane są także jako strój na rower. W tej roli szczególnie w cieplejsze dni doskonale sprawdzą się legginsy o długości do kolan, czyli kolarki.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *