Kubeczek menstruacyjny – czy warto zastąpić nim inne produkty higieniczne?

Istnieje wiele różnych produktów higienicznych, które mają na celu umożliwić normalne funkcjonowanie, a także ulżyć nam w czasie menstruacji. Wybór odpowiedniego dla nas środka może zająć chwilę czasu, jednak zdecydowanie warto jest wypróbować wiele opcji, aby znaleźć tę najbardziej nam odpowiadającą. Kubeczek menstruacyjny jest właśnie jednym z takich produktów, które sprawiają że życie w trakcie menstruacji nie jest dla nas uciążliwe ani nieprzyjemne. Czy warto zamienić nim podpaski i tampony? Jak działa i z czego jest zrobiony? Czy korzystanie z kubeczka jest proste i intuicyjne, czy wymaga wprawy?

1. Czym jest kubeczek menstruacyjny?

2. Jak działa kubeczek menstruacyjny?

3. Czy kubeczek jest lepszy od innych produktów higienicznych?

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny to nowa, innowacyjna forma zabezpieczenia się podczas menstruacji. Produkt wykonany jest z miękkiego, przyjemnego silikonu medycznego i działa podobnie, jak tampony, jednak jest wielorazowego użytku. Dzięki swojej budowie zapewnia nam maksymalną ochronę przed przecieknięciem, a także komfort swobodnego poruszania się oraz – jeżeli dobrze o niego dbamy – także ochronę przed drobnoustrojami.

Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny aplikacja jest bardzo prostym procesem. Choć na początku może nam się to wydawać specyficzne, wystarczy kilka prób, aby przyzwyczaić się do tego środka higienicznego. Kubeczek, podobnie jak tampony, stosujemy dopochwowo, umieszczając go w odpowiedni sposób, wcześniej składając dla własnej wygody. Warto jest przetestować, który wariant najlepiej nam wychodzi zanim nadejdzie pora menstruacji, dzięki czemu w „dniu zero” będziemy już świadome tego, w jaki sposób działać. Kubeczek powinien zostać wysterylizowany lub wyparzony zarówno przed, jak i po menstruacji, a w czasie gdy nie jest nam potrzebny, przechowujemy go w odpowiednim bawełnianym woreczku.

Czy kubeczek jest lepszy od innych produktów higienicznych?

Oczywiście, odpowiedź na to pytanie zależy głównie od naszych preferencji. Są kobiety, które chętnie spróbują wykorzystać kubeczek menstruacyjny, a są i takie, które nigdy nie zamienią podpasek na żaden inny produkt z tej kategorii. Zdecydowanie jednak warto jest spróbować, ponieważ kubeczek jest dyskretną i przede wszystkim wygodną formą ochrony podczas menstruacji. Dodatkowo jest to przedmiot wielorazowego użytku, co może mieć znaczenie dla tej części z nas, która ceni sobie lifestyle w stylu zero waste i jak najbardziej eko.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *