Kozaki damskie – jak o nie dbać, by służyły więcej, niż jeden sezon?

Jeśli kupujesz bardzo klasyczny model kozaków, to z pewnością chcesz, żeby posłużyły Ci przynajmniej przez 2-3 sezony. To, że kupisz droższe kozaki damskie, wcale nie oznacza, że będą trwałe, bo wszystko zależy od sposobu ich użytkowania.

Czy jakość kozaków damskich wpływa na ich trwałość?

Część kobiet mylnie sądzi, że każdy typ obuwia ma taką samą trwałość i w zasadzie nie ma znaczenia, jakie buty kupimy, bo każde będą nam służyły przez podobny czas, ale to nie jest prawda. W rzeczywistości im lepsze są dane kozaki damskie, tym wyższa jest ich trwałość i co do tego nie ma nawet najmniejszych wątpliwości. Solidnie wykonane modele ze skóry mogą wyglądać dobrze nawet przez wiele lat i co za tym idzie, ich zakup jest niewątpliwie opłacalny. Z kolei słabszej jakości buty są wykonane z gorszych materiałów, nie tak dokładnie wykończone i tym samym ich trwałość jest znacznie niższa. Mało tego, im mniejsza jest dokładność wykonania, tym szybciej takie buty tracą fason, wykoślawiają się i później po prostu trzeba się ich pozbyć. Wybierając solidne kozaki damskie w 7BUTY, musisz o nie odpowiednio dbać.

Jak dbać o kozaki?

  • Przede wszystkim staraj się nie przemoczyć kozaków. Nawet te wykonane z najlepszej jakości skóry nie będą dobrze reagować na dużą ilość wody.
  • Jeśli już zdarzyło Ci się przemoczyć kozaki damskie – nie susz ich na kaloryferze. Bardzo wysoka temperatura suszenia mogłaby doprowadzić od razu do zniszczenia butów. Do suszenia wykorzystaj specjalną suszarkę do butów albo zmięte gazety lub wystaw obuwie na zewnątrz, nich schnie na wietrze.
  • Pamiętaj, że każdy materiał wykonania butów wymaga impregnowania. Im lepszy jest preparat impregnujący, tym lepiej zabezpiecza buty. Co jakiś czas pastuj buty pastą przezroczystą (jeśli to lakierowany model) lub koloryzującą (jeśli buty są matowe).
  • Jeżeli masz wysokie kozaki damskie, to stosuj specjalne prawidła do butów. Obuwie nie powinno być zgięte, dlatego że może się zniszczyć na załamaniach, a dodatkowo odgniecenia będą bardzo nieestetycznie wyglądały. Jeśli nie masz prawideł, po prostu wypełniaj buty gazetami.
  • Odświeżaj obuwie specjalnymi kuleczkami, które chłoną wilgoć oraz zapachy lub stosuj spray, który pomoże usunąć bakterie i zlikwidować brzydki zapach.

Jak dobrze dobrać kozaki damskie?

Mogłoby się wydawać, że wybór kozaków to „bułka z masłem”, bo wystarczy tylko dopasować rozmiar i to wszystko. Otóż to nie jest wszystko, a właściwie tylko jeden z elementów, na które musisz zwrócić uwagę. Zanim kupisz kozaki damskie online, zmierz długość swojej stopy. Długość stopy odpowiada długości wkładki w butach, a to ona, nie rozmiar, przesądza o tym, czy buty będą pasować. Kozaki damskie możesz wybrać o pół rozmiaru większe, a jeśli lubisz nosić grube skarpety – nawet o rozmiar większe.

Zwróć baczną uwagę na materiał wykonania butów. Najlepiej, żeby były to buty wykonane ze skóry, bo skóra dobrze dopasowuje się do kształtu stóp, a w dodatku ładnie się starzeje. W takim obuwiu chodzi się po prostu wygodniej.

Dopasuj wysokość obcasów do swojego trybu życia. Jeśli potrzebujesz butów na imprezę, to jasne jest, że możesz wybrać model na wysokim obcasie, ale na co dzień zdecydowanie bardziej sprawdzą się buty na słupku lub na płaskiej podeszwie. To samo dotyczy rodzaju nosków – im węższe, tym bardziej zgniatają palce, a im szersze, tym większą wygodę gwarantują i to nawet po wielu godzinach chodzenia. Kozaki damskie z wąskimi czubkami zawsze po kilku godzinach powodują mniejszy lub większy dyskomfort.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *