Kosmetyki z biotyną, które wzmacniają włosy i zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu

radzimy jak najlepiej wzmocnić włosy

Jak odżywić włosy i sprawić, że staną się mocne oraz gęste? Prostym sposobem jest regularne używanie szamponu i odżywki Biotynox, które mają w składzie biotynę. W czym tkwi sekret ich działania?

Jakie funkcje pełni biotyna?

Biotyna (https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/kosmetyki) to organiczny związek chemiczny, który należy do witamin z grupy B (dlatego nazywana jest również „witaminą B7”). Jakie funkcje pełni w ludzkim organizmie?

Oprócz tego witamina B7 bierze udział w syntezie keratyny. Jest to jeden z głównych budulców włosów i paznokci. To tłumaczy, dlaczego biotyna pojawia się często w suplementach diety czy kosmetykach wzmacniających włosy i paznokcie.

Po czym rozpoznać niedobór biotyny?

W związku z tym, że witamina B7 jest niezbędna do działania wielu enzymów, jej niedobór zaburza przebieg przemian biochemicznych.

Jednak to nie wszystko. Niedobór witaminy B7 wpływa również na samopoczucie. Pojawiają się: nadmierne zmęczenie, zapalenie spojówek,, wysypka skórna w okolicy ust czy uczucie mrowienia w okolicy kończyn.

Sposobem na uniknięcie niedoboru biotyny jest wzbogacenie diety w produkty, które są jej bogatym źródłem. Należą do nich m.in. żółtka, soja, mleko. Jeśli to okaże się niewystarczające, można rozważyć przyjmowanie suplementów diety.

W przypadku problemu z łamliwymi i nadmiernie wypadającymi włosami warto dostarczać biotynę również z zewnątrz. Jak? W celu wzmocnienia włosów i przywrócenia im gęstości zaleca się stosowanie szamponu i odżywki z biotyną. Najlepiej szukać tych, które oprócz witaminy B7 zawierają inne cenne składniki, które wzmacniają jej działanie. Takimi produktami są szampon i odżywka Biotynox.

Unikalne połączenie biotyny i składników roślinnych, czyli sekret działania kosmetyków Biotynox

W skład szamponu i odżywki Biotynox wchodzi biotyna, która zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia je, a także pomaga w walce z łupieżem i szybkim przetłuszczaniem się włosów.

Szampon i odżywka Biotynox zawierają „keratynę roślinną”, czyli hydrolizowane proteiny roślinne wnikające w głąb włosów i przyspieszające proces ich regeneracji. Ponadto w skład kosmetyków firmy Biofarm wchodzą ekstrakty z róży, liści cykorii, lukrecji, krasnorostów, żeń-szenia czy kwiatów czarnego bzu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *