Kosmetyki dla kobiet – najważniejsze trendy

twarz dłoń i ramiona ładnej młodej kobiety

eśli weźmiemy pod lupę kosmetyki dla kobiet – zarówno te pielęgnacyjne, jak i przeznaczone do makijażu, szybko zauważymy, że mają one ogromny udział w rynku. Skoro tak jest, nie powinien dziwić fakt, że również i w tym obszarze obserwujemy wyraźne trendy. Kilka ostatnich lat to ogromny nacisk na kosmetyki naturalne, makijaż typu no make up, który poprzedza staranna pielęgnacja twarzy, a także bardzo indywidualne podejście zmierzające do tego, by dostarczyć własnej skórze tego, czego w danym momencie potrzebuje najbardziej. Analizujemy główne trendy ostatnich kilku sezonów i sprawdzamy, które znajdą swoją kontynuację.

1. Moda na naturalne kosmetyki

2. Makijaż clean face

3. Stawiamy na SPF

4. Najlepsze kosmetyki, czyli świadomy wybór składników aktywnych

5. Zaawansowana pielęgnacja włosów

Obecnie nietrudno znaleźć sprawdzone i dobrej jakości produkty kosmetyczne. Kosmetyki dla kobiet o różnych potrzebach pielęgnacyjnych znajdziemy w drogeriach, marketach czy w sklepie internetowym, a ich zróżnicowanie jest naprawdę duże.

Moda na naturalne kosmetyki

Popularność kosmetyków naturalnych towarzyszy nam już od kilku sezonów i nic nie wskazuje, aby ten trend miał ulec zmianie. Dlaczego? Produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oparte na naturalnych składnikach swoją popularność zawdzięczają między innymi nietoksycznym właściwościom i bezpiecznemu użytkowaniu. Są one wolne od zbędnych konserwantów czy barwników, co sprawia, że są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze lub uczulonych.

Korzyści wynikające z używania naturalnych kosmetyków są liczne, w tym zdrowsza skóra, młodszy wygląd, mniejsze ryzyko uczuleń. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego dostarczają odżywienia i nawilżenia skórze. Są bogate w przeciwutleniacze, które chronią przed działaniem wolnych rodników, przyczyniających się do przedwczesnego starzenia i uszkodzeń DNA. Badania wykazały, że składniki pochodzenia roślinnego skutecznie zwalczają trądzik, ponieważ pomagają zmniejszyć stan zapalny skóry. Zawierają również fitoskładniki, które regulują produkcję sebum, zmniejszają nadmierne przetłuszczanie się skóry oraz poprawiają elastyczność i koloryt.

Makijaż clean face

Już od dłuższego czasu w trendach króluje tzw. make up no make up, czyli delikatne podkreślenie makijażem  atutów skóry z efektem wygładzenia i rozświetlenia cery. Trendy kosmetyczne na 2023 stawiają na jeszcze większą naturalność. Coraz większą uwagę skupia się na naturalnej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Sprawdź dane na temat dwuetapowego oczyszczania skóry, sposobach na nawilżenie oraz dodaj do swojej kosmetyczki odpowiedniego toniku czy kwas, który pozwoli nadać skórze blasku.

Coraz większą uwagę poświęca się naturalnej pielęgnacji za pomocą odpowiednich kosmetyków. Warto śledzić trendy kosmetyczne i dowiedzieć się więcej na temat dwuetapowego oczyszczania skóry, różnych metod nawilżania oraz wprowadzenia do codziennej rutyny odpowiedniego toniku lub kwasu, które dodadzą skórze blasku.

Stawiamy na SPF

Warto skupić się na właściwej ochronie przeciwsłonecznej. Chociaż zimą nie jest to najważniejszy element pielęgnacji, w okresie słonecznym ma duże znaczenie, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W tym celu pomocny będzie krem o odpowiednim poziomie SPF.

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz większa liczba produktów, które mają za zadanie ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem niebieskiego światła. Ekspozycja na to światło może prowadzić do procesów oksydacyjnych w zdrowej skórze, które mogą przyspieszyć proces starzenia i powodować powstawanie zmarszczek oraz inne potencjalnie szkodliwe skutki.

Najlepsze kosmetyki, czyli świadomy wybór składników aktywnych

Konsumentom coraz bardziej przyświeca świadomość dotycząca składników stosowanych w kosmetykach. Kobiety aktywnie dzielą się swoją wiedzą na temat kosmetyków na platformach społecznościowych, gdzie tworzą się liczne grupy, a także powstają profile ekspertów, którzy służą poradami i wskazówkami. Klienci zdają sobie sprawę, że cena produktu nie zawsze odzwierciedla jego skuteczność. Większa wiedza na temat działania poszczególnych aktywnych składników, a także potrzeb różnych typów skóry i włosów, pomaga w wyborze bardziej skutecznych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz ogranicza ilość używanych produktów.

W pielęgnacji twarzy można zaobserwować sezonowość. W okresie zimowym retinol i kwasy kosmetyczne są szczególnie popularne. Jednak rośnie świadomość, że te składniki można stosować przez cały rok, pod warunkiem zachowania ostrożności i wysokiej ochrony SPF w ciągu dnia.

Zaawansowana pielęgnacja włosów

Z roku na rok rośnie liczba entuzjastek pielęgnacji włosów. Coraz więcej osób świadomie dba o kondycję swoich włosów, dobierając kosmetyki odpowiednie do ich poziomu porowatości. Kobiety poszukują produktów dedykowanych dla włosów o niskiej, średniej i wysokiej porowatości, zamiast koncentrować się na włosach zniszczonych, suchych czy pozbawionych blasku. Kobiety tworzą plany dotyczące mycia proteinami, emolientami i humektantami. Co ważne, w sklepach jest coraz większy wybór produktów dopasowanych do różnych poziomów porowatości włosów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *