Kolekcja JACOB BIRGE VISION A/W 16/17

Najnowsza kolekcja JACOB BIRGE VISION jest inspirowana szeroko rozumianą rewolucją oraz sytuacją społeczno-polityczną współczesnego świata. Kobieta tego sezonu to zbuntowana rebeliantka, walcząca o swoje prawa. Aspekt rewolucji JACOB’a jest wielopłaszczyznowy. Odnosi się on zarówno do przemian, które zachodzą w samej modzie, ale także w polityce, społeczeństwie, technologii i mediach społecznościowych.

Paleta kolorystyczna wykorzystana w kolekcji oparta jest na mocnych i wyrazistych barwach, które mają symbolizować siłę i rewolucję. Czerń i burgund, bo o nich mowa, zostają przełamane współczesnymi srebrnymi cekinami oraz metalowymi detalami: stalowymi oczkami i sprężynowymi łańcuchami. Dopasowane do sylwetki asymetryczne sukienki z odsłoniętymi ramionami, kurtki bomberki czy damski klasyczny garnitur to elementy, które tworzą wizję kobiety wyzwolonej, świadomej swojego ciała i seksapilu. Sportowe kołnierze czy wykończenia ściągaczem przełamują ten charakter i nadają kolekcji luźniejszego wymiaru, łącząc kontekst wieczorowy z codziennym luzem. Całość stylizacji na wybiegu dopełnił czerwony beret.

Zastosowanie w formie obniżonej talii oraz plisowanych tkanin to silne nawiązania do estetyki lat 20. i 30. Inspiracja tym okresem to nie tylko czerpanie z estetyki, ale także odniesienie do rewolucyjnego aspektu historii. Właśnie wtedy kobiety w większości krajów europejskich uzyskały prawa wyborcze.

Sesja została utrzymana w charakterze działalności konspiracyjnej. Trzy młode rewolucjonistki planują przeciwstawić się panującej władzy i walczyć o swoje prawa. Widzimy je w swoim naturalnym środowisku i miejscu spotkań: pracowni artystycznej. Bohaterki są skoncentrowane i opanowane, misternie kreując plan działania kolejnej akcji.

6jbv-copy

Źródło: Pomada Fashion Office

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *