Kolagen na stawy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kolagen to bardzo ważne białko dla naszego organizmu. Z wiekiem wytwarzane są coraz mniejsze jego ilości, przez co jego poziom spada. Ze względu na niską przyswajalność kolagenu i jego niewielką zawartość w pożywieniu, sama dieta nie jest w stanie dostarczyć odpowiednich ilości tego składnika. Rozwiązaniem stają się preparaty na stawy. Suplementy diety są praktycznym i przystępnym cenowo źródłem kolagenu, a niektóre z nich zawierają w składzie także inne cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Wybór produktów zawierających kolagen na stawy jest bardzo duży. Zatem jaki preparat kupić, aby uzupełnić niedobór kolagenu w organizmie? W dalszej części artykułu znajdziesz kilka cennych wskazówek, dzięki którym wybierzesz odpowiedni kolagen na stawy.

Jak wybrać najlepszy produkt z kolagenem na stawy?

Kolagen na stawy można kupić aptekach, drogeriach, jak i w sklepach internetowych. Najczęściej występuje w formie proszku lub tabletek. Porównując ze sobą poszczególne preparaty na stawy, uwagę należy zwrócić na ich składy.

Preparat na stawy – rodzaj kolagenu

Jedną z najważniejszych kwestii przy kupnie suplementu jest forma i rodzaj występującego w nim kolagenu. Powinien być przede wszystkim łatwo przyswajalny. Jedną z takich postaci jest hydrolizat kolagenu Fortigel®. Ma on optymalną wielkość, co usprawnia proces wchłaniania. Znaczenie ma także ilość kolagenu w jednej porcji produktu.

Kolagen na stawy – składniki dodatkowe

Preparaty na stawy w składzie oprócz kolagenu często mają również inne składniki takie jak witaminy i minerały. Nieodłącznym elementem jest witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu celem zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki. Wpływa na przyswojenie i naturalną syntezę kolagenu, dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy.

Produkty z kolagenem na stawy – preparaty 4Flex. Jaki kolagen na stawy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kolagenem. Warto wypróbować 4Flex saszetki, które zawierają białko w postaci peptydów, które pomaga utrzymać zdrowe kości oraz wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.

4Flex

Pierwszym produktem od 4Flex jest kolagen do picia w formie saszetek z proszkiem, zawierający łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu Fortigel® oraz witaminę C. Optymalna wielkość wyjątkowej, zhydrolizowanej formy cząsteczki kolagenu gwarantuje łatwe i szybkie wchłanianie. Suplement dedykowany jest dla osób dorosłych. Występuje w wariancie bezsmakowym lub o smaku czarnej porzeczki.

4Flex Silver

Osoby, u których występuje niedobór składników takich jak witamina D i wapń, mogą sięgnąć po 4Flex Silver, który oprócz kolagenu Fortigel® zawiera właśnie wymienione minerały. Wapń jest niezbędny do utrzymania zdrowych kości i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, a witamina D usprawnia proces wchłaniania wapnia oraz wspomaga jego wykorzystywanie, ponadto odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mięśni.

4Flex Sport

W ofercie 4Flex dostępny jest również kolagen na stawy dla sportowców 4Flex Sport. Suplement ten został stworzony z myślą o osobach aktywnych, uprawiających sport i dbających o zdrowy tryb życia. Kolagen w proszku od 4Flex dla sportowców to unikalne połączenie kolagenu Fortigel® oraz L-karnityny. Kolagen wykazuje pozytywny wpływ na kości, mięśnie i stawy, natomiast L-karnityna zwiększa produkcję energii.

Jak długo stosować kolagen na stawy?

Okres przyjmowania kolagenu na stawy powinien trwać co najmniej tyle, ile trwa regeneracja stawów, czyli ok 3 miesiące. Więcej szczegółów na temat produktu czy informacji dotyczących przyjmowania znaleźć można w dołączonej do opakowania ulotce.

Należy pamiętać, że suplement diety nie powinien być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *