Kobiety. Otwarcie wystawy w Galerii ZPAP

 

Wiecznie młoda, o perfekcyjnych rysach i figurze, zawsze wypoczęta, idealnie umalowana i uczesana, z błyskiem w oku i szerokim, śnieżnobiałym uśmiechem. Bez śladu zmarszczek, zmęczenia, siwych włosów, nadwagi,
a nawet przebarwienia na skórze. Co kryje się za idealną postacią kobiety – nadczłowieka, który od lat przygląda nam się z reklam i kolorowych magazynów? To pytanie zadaje Katarzyna Łukasik – autorka odważnej wystawy serigrafii „Kobieta”, której otwarcie odbędzie się już 30 października w Galerii ZPAP.

Dr Katarzyna Łukasik jest absolwentką ASP w Łodzi i w Krakowie. Zajmuje się fotografią, grafiką, a także scenografią filmową. Nagradzana zarówno za działalność artystyczną (m.in. „Pomorska Grafika Roku”, „Triennale Grafiki Polskiej”), jak i filmową (m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Nagroda Specjalna Jury w konkursie Młode Kino Polskie za „odwagę formalną, bezkompromisowość i zmysł obserwacji”). Od 2017 roku pełni funkcję adiunkta w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Kobiety”, które odbędzie się 30 października o godzinie 18:00 w Galerii ZPAP, przy ulicy Mariackiej 46/47 w Gdańsku. Wystawa będzie czynna do 29 listopada, w godz. 9:00-17:00.

Więcej o wydarzeniu i artystce – http://www.zpap-gdansk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=227:katarzyna-lukasik&catid=19&Itemid=253

 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *