Młody, zielony jęczmień od kilku lat nie schodzi z listy żywnościowych bestsellerów nie tylko wśród celebrytów. Coraz częściej sięgają po niego Polki w różnym wieku, marzące o szczupłej sylwetce, a także osoby, które na co dzień dbają o swoje zdrowie.
Skąd jego popularność?
- oczyszcza i regeneruje organizm, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
- ma dwa razy więcej wapnia niż mleko
- zawiera aż pięć razy więcej żelaza niż szpinak
- jest bogaty w potas, witaminę z grupy B12, witaminę C i beta-karoten
- posiada ważne składniki mineralne, takie jak: magnez, potas, miedź i cynk
- to źródło błonnika, regulującego procesy trawienia, wpływającego na poprawną pracę jelit – dlatego zmniejsza apetyt i sprzyja odchudzaniu, wspomagając pracę układu pokarmowego
- obniża stężenie cholesterolu i ma korzystne działanie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych
- poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci
- pomaga zwalczać trądzik i atopowe zapalenie skóry
- ma działanie odmładzające (jego regularne spożycie wpływa znacząco na stan skóry, włosów i paznokci, a także dodaje nam siły i energii do działania).
Jak stosować?
Najprościej w formie napoju, wystarczy wtedy zalać proszek (zmielony jęczmień) wodą. Dobrym pomysłem jest także dodawanie go do koktajli owocowych, warzywnych, a także do jogurtu.
Ponieważ młody jęczmień ma charakterystyczny smak, wielu osobom po prostu nie smakuje. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie zwykłych kapsułek czy tabletek, które mają równie korzystne działanie.
Trzeba jednak pamiętać, że jak przy wszystkich tego typu „wspomagaczach” naszego zdrowia, urody i zgrabnej sylwetki – samo spożywanie młodego jęczmienia nie wystarczy, by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. Młody jęczmień to co prawda prawdziwa „bomba dobroci”, ale cudów nie zdziała bez towarzystwa niskokalorycznej diety i ruchu!
Warto tez pamiętać, że chcąc uzyskać widoczne rezultaty, młody jęczmień trzeba stosować regularnie. Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po kilku dniach, ale zazwyczaj trzeba poczekać kilka tygodni.
Ile kosztuje zielone zdrowie?
Za 60 tabletek trzeba zapłacić około 17-20 złotych.