Jakie związki prowadzą do małżeństwa?

Skąd wiemy, że partner to osoba, z którą chcemy spędzić resztę życia? Czy każdy związek musi prowadzić do małżeństwa? Gdy znikają motyle w brzuchu bardzo często związki się rozpadają. To wtedy zaczynamy zauważać wady partnera, które mogą prowadzić do kłótni. Wiele par jednak po etapie zakochania rozpoczyna kolejny etap, jakim jest poważny związek. Codzienne życie weryfikuje wszystko. Jeśli potrafimy się ze sobą dogadać na co dzień, zaczynamy myśleć poważnie o drugiej osobie. To wtedy najczęściej pojawia się kwestia wspólnego mieszkania, ślubu, małżeństwa.  

Wiele osób zazdrości parom, które od razu decydują się na ślub. Decyzja ta wymaga jednak zastanowienia i poważnego zastanowienia. Niektóre związki mają szansę na szczęśliwy finał, a inne nie jest to kwestia w pełni naturalna.  

Wspólne pasje 

Jednym z podstawowych pytań, jakie należy zadać sobie przed podjęciem decyzji jest to, jak radzicie sobie z konfliktami. Psychologowie uważają, że to nie same kłótnie i nieporozumienia są przyczyną problemów w związku, ale to, że pary nie potrafią sobie z nimi radzić.  

Nie istnieje związek idealny – w każdej relacji pojawiają się konflikty i jest to w pełni normalne. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Badania dowodzą, że pary, które się nie kłócą mają nieudane związki. Nie ma bowiem możliwości, by dwoje ludzi zgadzało się we wszystkim. Konflikty mogą być dobre.  

Nuda to jeden z aspektów, który może być przyczyną kłótni. Po okresie zakochania, gdy znikają różowe okulary, pary zmagają się z codziennością. Często zdarza się tak, że popadamy w stan, gdy wszystko staje się przewidywalne, powtarzalne i nudne. Jak wynika z badań udane związki to takie, w których pary podejmują wspólne wyzwania, mają wspólne pasje i hobby.  

Udane życie seksualne 

Badania potwierdzają, że niezadowolenie z życia seksualnego może być jedną z przyczyn rozpadu związku. Udane życie seksualne prowadzi do rozwoju związku i lepszego wzajemnego poznania. Podczas uwalniana jest oksytocyna, która uznawana jest za hormon wiążący. Według statystyk szczęśliwe pary to takie, które uprawiają seks co najmniej 74 razy w roku.  

Ważne jest także, by w Waszym życiu łóżkowym nie dopuścić do nudy i rutyny. To również nie pomoże Wam budować trwałą relację. Warto co jakiś czas wprowadzać do Waszego życia seksualnego nowości, które będą zbliżać Was do siebie – masturbator analny czy knebel BDSM to coś, czego z pewnością powinniście spróbować. Sprawdzajcie też ciekawostki erotyczne, które mogą wprowadzić odrobinę pikanterii do Waszej sypialni.  

Zaufanie fundamentem udanej relacji 

Zaufanie to jeden z najważniejszych elementów, które powinny składać się na udany związek. Jeśli nie będziecie sobie nawzajem ufać, relacja nie przetrwa. Powinniście wiedzieć, że możecie liczyć na siebie nawzajem, być dla siebie wsparciem w ciężkich i trudnych momentach – to one cementują związek. 

3/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *