Jakie lampy do salonu warto wybrać i czym należy się w tym przypadku kierować?

nowoczesny salon

Oświetlenie ma większe znaczenie, niż się wielu osobom wydaje. Tak jest np. w pokoju dziennym, który w domu czy mieszkaniu pełni wiele różnych funkcji. Jakie lampy do salonu to najlepszy wybór? Trzeba zadać sobie w tym przypadku kilka podstawowych pytań. W jakim stylu utrzymane jest wnętrze? Jaki ma być efekt finalny?

Lampy sufitowe do salonu – na co postawić?

W niemal każdym pomieszczeniu musi się znaleźć lampa sufitowa, która jest głównym źródłem światła. To ona odpowiada za oświetlenie całego wnętrza. Jakie lampy sufitowe do salonu sprawdzają się najlepiej?

Sporo zależy od stylistyki, w której utrzymany jest dany pokój dzienny. Do aranżacji glamour pasują np. okazałe żyrandole kryształowe. Znaleźć je można np. w sklepie internetowym https://iluminar.pl/salon. Tego typu lampy są nie tylko efektowne wizualnie, ale i dość funkcjonalne. 

Alternatywą dla dekoracyjnych żyrandoli są bardziej minimalistyczne lampy sufitowe w formie plafonów czy nowoczesnych reflektorów. Są one bardzo uniwersalne i świetnie odnajdują się w zasadzie w każdej aranżacji.

Lampy ścienne do salonu – jak wybrać dobrze?

W pokojach dziennych coraz częściej montowane są także lampy ścienne. Rzeczywiście kinkiety mogą być doskonałym uzupełnieniem lamp sufitowych. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup produktów z tej samej serii. Wtedy można mieć pewność, że będą do siebie dobrze dopasowane. 

Osoby, które lubią eklektyzm i łączenie różnych stylów, do prostej lampy sufitowej dobrać mogą bardziej dekoracyjny kinkiet i odwrotnie. Zdecydować się można na lampy ścienne, które emitują światło skierowane w górę lub w dół. Sporo zależy od tego, jaką ma ono pełnić funkcję w danym pomieszczeniu. 

Jakie lampy stojące do salonu to najlepszy wybór?

W wielu salonach spotkać się można także z lampami stojącymi, które od wielu lat nie tracą na popularności. Stawiane są zazwyczaj przy sofie lub kanapie – ich zadaniem jest oświetlenie strefy wypoczynkowej. Rzadziej umieszcza się je za telewizorem.

Dobrze dobrana lampa podłogowa w pokoju dziennym tworzy bardzo przyjemną atmosferę, która sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. Na jaki model warto się zatem zdecydować? Najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne lampy stojące wyposażone w jedno źródło światła. Sprawdzają się dobrze w nieco mniejszych salonach. W większych pomieszczeniach pozwolić sobie można na zakup lamp bardziej okazałych np. z dwoma lub trzema źródłami światła. Pełnią one przy okazji funkcję dekoracyjną.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *