Jaki wózek dziecięcy warto zabrać w podróż?

idealny wózek dla dziecka na daleką podróż

Podróżowanie z dzieckiem to dla wielu rodziców niemałe wyzwanie. Obecnie jednak opiekunowie coraz rzadziej rezygnują z egzotycznych wakacji czy weekendowych wypadów tylko z powodu ewentualnych niedogodności związanych z podróżą z maluchem. Kompletując wyprawkę dla dziecka, warto uwzględnić to, czy będziemy chcieli z nim podróżować, czy też nie. Pozwoli to obrać wózek dziecięcy, który sprawdzi się podczas wyjazdów. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Jak wybrać wózek dziecięcy do podróży samochodem?

Jeżeli z maluchem zamierzamy podróżować wyłącznie samochodem, wybierając wózek dziecięcy, powinniśmy uwzględnić między innymi to, w jakie miejsca najczęściej wyjeżdżamy, pojemność bagażnika naszego auta, a także kto będzie obsługiwał mechanizm wózka. W przypadku, kiedy dysponujemy sporym bagażnikiem, mamy praktycznie nieograniczone możliwości doboru wózeczka. 

W takim przypadku warto postawić na uniwersalny model, który doskonale sprawdzi się nie tylko w mieście, ale również na bardziej wymagającym terenie. Obecnie dostępne wózki dziecięce mogą być przystosowane nawet do trudnych warunków. Dlatego dobierając odpowiedni model, bez problemu możemy wyjechać z maluchem za miasto i chodzić na przykład po lesie. Wersje, które sprawdzą się w takich warunkach, powinny posiadać duże, najlepiej pompowane koła, a także odpowiednią amortyzację. Z tego powodu mogą zajmować sporo miejsca w bagażniku.

Jeżeli nie mamy zbyt dużego bagażnika, powinniśmy zwrócić uwagę na wózki 3w1, które łatwo można dostosować do aktualnych potrzeb dziecka. Zazwyczaj są one dość lekkie, a po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca. W sytuacji, kiedy dysponujemy naprawdę niewielką przestrzenią, w podróż najlepiej zabrać tzw. spacerówkę, która choć może nie być wygodna dla dziecka, to z pewnością zmieści się w każdym aucie.

Jaki wózek dziecięcy wybrać do podróży samolotem?

W przypadku, kiedy planujemy wybrać się z maluchem na przykład na zagraniczne wakacje i jako środek transportu wybieramy samolot, powinniśmy wiedzieć o tym, że większość linii lotniczych umożliwia zabranie ze sobą wózka dziecięcego jako bagażu podręcznego. Bez problemu jednak można go oddać również do luku bagażowego. Jeżeli chcemy skorzystać z tej pierwszej opcji, wówczas waga wybranego modelu nie może przekroczyć 10 kg, w przeciwnym wypadku może być on przewieziony wyłącznie w luku bagażowym. 

Jeśli więc podczas podróży będziemy sporadycznie korzystać z wózka, możemy postawić na lekką parasolkę. W sytuacji, kiedy maluch jednak większość czasu spędza w wózku, a podczas podróży zamierzamy dużo spacerować, zwłaszcza nieutwardzonym gruntem, lepiej postawić na cięższy wózek wyposażony w duże koła i odpowiednią amortyzację.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *