Jaki odkurzacz wybrać: bezprzewodowy czy przewodowy?

nowoczesne odkurzacze pionowe bezprzewodowe

Na rynku możesz znaleźć różne modele odkurzaczy, w tym egzemplarze bezprzewodowe oraz tradycyjne z kablem zasilającym. Który z nich wybrać? To zależy! Rodzaj sprzętu musisz dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami i metrażem zamieszkiwanego domu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, na co warto się zdecydować – odkurzacz bezprzewodowy czy przewodowy. Dzięki nim z pewnością odnajdziesz odpowiednie urządzenie do własnych czterech ścian.

Odkurzacz bezprzewodowy czy przewodowy – który będzie lepszy?

Do wykładzin, dywanów, tapicerki, paneli i parkietów – odkurzacz to niezastąpiony pomocnik, dzięki któremu w kilka chwil wyczyścisz różne powierzchnie. W ofercie producentów sprzętów AGD znajdziesz:

  • klasyczne odkurzacze na kabel,
  • nowoczesne odkurzacze pionowe bezprzewodowe.

Na który model odkurzacza warto się zdecydować? Wybór sprzętu uzależnij przede wszystkim od wielkości zamieszkiwanego domu, a także rodzaju powierzchni, którą będziesz sprzątać. Co więcej, zwróć uwagę na parametry urządzenia oraz jego dodatkowe funkcje. Powinien być lekki i cichy, a także wyróżniać się wysoką mocą silnika oraz optymalną siłą ssącą.

Hitem ostatnich lat są odkurzacze pionowe bezprzewodowe. Nie powinno zupełnie nikogo to dziwić! W porównaniu do tradycyjnych urządzeń są bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu. Pozwalają na swobodne poruszanie się po domu lub mieszkaniu, a także umożliwiają szybkie dotarcie do miejsc, które trudno byłoby wyczyścić z pomocą klasycznego odkurzacza. Co istotne, egzemplarze bezprzewodowe zajmują o niewiele miejsca i nie wymagają zmieniania worka. To odpowiedni wybór na lata!

Chcesz sprawdzić, jakie dodatkowe zalety mają odkurzacze bezworkowe? W takim razie zajrzyj na: https://www.philips.pl/c-e/blog/dom/sprzatanie/sprzet/jaki-odkurzacz-pionowy-wybrac.html

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Jak już wspomniano, odkurzacze bezprzewodowe mają różne wygodne funkcje. Nie bez przyczyny wiele osób decyduje się na urządzenia, które odkurzają i jednocześnie myją podłogę. To spore ułatwienie, z którym można przyspieszyć wykonywanie domowych obowiązków. I właśnie ze względu na to, Philips stworzył dwa rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych, dzięki którym w kilka chwil zadbasz o swoje cztery kąty. W ofercie znajdziesz:

  • odkurzacze z funkcją aktywnego mycia Philips Aqua Trio 9000 – ich unikatowa i opatentowana nasadka z technologią AquaSpin skutecznie odkurza oraz jednocześnie aktywnie myje twarde podłogi;
  • odkurzacze bezprzewodowe myjące Philips Aqua 8000 – automatycznie dopasowująca się nasadka AquaPlus odkurza zarówno do przodu, jak i do tyłu; to skuteczny sposób na pozbycie się do 99,9% bakterii z podłóg.

Odkurzacze Philips odznaczają się długim czasem pracy. W przypadku Philips Aqua Trio 9000 możesz sprzątać do 25 minut w trybie turbo1, natomiast Philips Aqua 8000 – do 30 minut2. Do obu modeli dołączone są nasadki zasysające z podświetleniem LED. Z ich pomocą pozbędziesz się nawet najdrobniejszych zabrudzeń z trudnodostępnych miejsc w domu – spod kanapy czy też innych mebli.

Warto wiedzieć: Zarówno w odkurzaczu Philips Aqua Trio 9000, jak i Philips Aqua 8000 zastosowano specjalne zbiorniki, w których gromadzony jest brud i kurz. Ich opróżnianie jest bardzo łatwe i odbywa się bez konieczności kontaktu z zebranymi zabrudzeniami.

Wybór odkurzacza do domu nie jest łatwy. W końcu na rynku jest dostępnych tyle opcji! Jednak jedno warto przyznać – najlepszym wyborem będzie model pionowy bezprzewodowy z funkcją mycia podłóg. Dzięki niemu zaoszczędzisz dużo czasu!

1 W konfiguracji z odkurzaczem bezprzewodowym.

2 Test na twardych podłogach, w trybie turbo (w trybie inteligentnego dopasowywania się do sprzątanej powierzchni), na najlepiej sprzedających się markach odkurzaczy bezprzewodowych > 300 EUR, Niemcy, modele 2022 z segmentu high end.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *