Jaką wybrać wyciskarkę do cytrusów? Cenne wskazówki

Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia, warto zastanowić się, czego właściwie się od niego wymaga. Przy tym istotne są jego najważniejsze funkcje oraz cechy. Wyciskarka do cytrusów to obecnie popularny sprzęt kuchenny, który zapewni Ci świeże, zdrowe i pyszne soki każdego dnia. Zanim jednak ją kupisz, powinieneś wiedzieć, którą z nich wybrać. Jak to zrobić? W naszym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje dedykowane temu tematowi. Sprawdź je już teraz!

Jakie cechy posiada dobra wyciskarka do cytrusów?

Dobra wyciskarka do cytrusów to taka, która jest niezwykle funkcjonalna, a przy tym solidna i łatwo się ją czyści. Co ważne, powinna być dopasowana do Twoich potrzeb oraz preferencji. Szczególnie polecamy Ci te urządzenia w wersji elektrycznej. Właśnie taka wyciskarka do cytrusów da Ci pełną wygodę w użytkowaniu jej każdego dnia. 

Na początek warto określić, jak często będzie się używać tego urządzenia oraz czy wykorzystywane będą raczej te same owoce, czy będą się one od siebie różnić. Podstawowe modele wyciskarek do cytrusów zazwyczaj mają moc 25 W, ale można również spotkać nawet takie o mocy 250 W. Im jest ona większa, tym szybciej pracuje silnik urządzenia. A to zawsze oznacza, że sok zostanie wyciśnięty w krótszym czasie. Wyciskarki do cytrusów o bardzo dużej mocy dedykuje się lokalom gastronomicznym. W restauracjach czy kawiarniach różnego rodzaju soki są często ważnym elementem menu. 

Moc tego urządzenia ma również wpływ na to, jakie są jego obroty. Zazwyczaj wartość tego parametru mieści się w przedziale 40-80 obrotów na minutę. Jest ona zupełnie wystarczająca, aby sok nie rozprzestrzeniał się po urządzeniu, zamiast spływać do pojemnika. Także taka ilość obrotów zapewnia cichą pracę wyciskarki do cytrusów. Podczas jej działania można mieć pewność, że dziecko nie obudzi się zaniepokojone hałasem z kuchni. Co ciekawe, niektóre z wyciskarek do cytrusów posiadają wartościową funkcję, jaką jest regulacja gęstości soku.

Co odróżnia wyciskarkę do cytrusów elektryczną od ręcznej wersji tego urządzenia?

Elektryczne wyciskarki do cytrusów mają bardziej skomplikowaną budowę od ręcznych wersji tych urządzeń. Mianowicie wyposażono je w silnik, a także wał przekładniowy. Gdy naciśniesz połową cytrusa na stożek, automatycznie włącza się silnik obracający wałem. Wystarczy trzymać owoc, aby wycisnąć z niego sok. 

Natomiast podczas korzystania z ręcznej wersji tego urządzenia konieczne jest silne uciskanie go ręką. Wyciskarki manualne z reguły mają znacznie niższą cenę niż ich elektryczne odpowiedniki. Jest to powiązane z mniejszym komfortem ich użytkowania, jak i również z prostszą ich budową.

Co zyskujesz, kupując wyciskarkę do cytrusów?

Używanie wyciskarki do cytrusów na co dzień, to doskonały sposób na urozmaicenie swoich rodzinnych posiłków pysznymi sokami. Być może tą metodą przekonasz dzieci do zrezygnowania z części słodyczy i regularnego spożywania zdrowej ilości naturalnych cukrów. W tak przygotowanym soku znajdują się cenne wartości odżywcze, a do tego ma on pyszny smak. Sam również będziesz zdrowszy, jeżeli codziennie wypijesz jedną szklankę soku z pomarańczy czy grejpfrutów. Zakup wyciskarki do cytrusów to doskonała metoda na rozpoczęcie zdrowszego odżywiania się. 

Co ważne, są to urządzenia, które przeważnie można myć w zmywarce. To daje bardzo duży komfort ich użytkowania. Zatem zakup wyciskarki do soku to dobry krok w kierunku dbania o swoje samopoczucie i zdrowie każdego dnia. Serdecznie Cię do tego zachęcamy!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *